Tuż przed świętami Impel Wrocław rozegrał ostatni mecz w tym roku, pokonując Developres SkyRes Rzeszów. Tym samym osiągnął półmetek fazy zasadniczej. Jak w liczbach wyglądały te trzy miesiące?

Wrocławianki z dorobkiem 30 punktów zajmują trzecie miejsce w tabeli Orlen Ligi. Liderem jest Chemik Police (37 pkt), a na pozycji niżej są siatkarki Grot Budowlanych (32 pkt). Impelki rozegrały 13 spotkań, z czego w 9 triumfowały. Sześć zwycięstw to wygrane bez straty seta – aż cztery z nich zanotowane zostały w grudniowych meczach. Oprócz tego – Impelki trzykrotnie wygrywały 3:1. Trzykrotnie także przegrywały w tie-breaku, a w pamięci kibiców najbardziej utknął mecz z Chemikiem Police, który był pokazem bardzo dobrej siatkówki z obu stron. Najsłabiej w zestawieniu wygląda mecz z Grot Budowlanymi Łódź, który podopieczne Marka Solarewicza przegrały bez choćby zwycięskiej partii.

Spośród 48 rozegranych setów – 33 wygrane zostały przez Impelki. Złożyło się na to kilka tysięcy akcji, z czego 1109 dało punkt wrocławiankom, a 953 rozstrzygnęło się na korzyść rywalek. Najwyżej wygranym setem przez siatkarki ze stolicy Dolnego Śląska była ostatnia parta starcia z Polskim Cukrem Muszynianką Enea Muszyna zakończona wynikiem 25:11. We wszystkich 48 setach zagrały Micha Hancock i Monika Ptak.

Impelki zajmują nie tylko wysoką pozycję w tabeli. W poszczególnych klasyfikacjach także widać mocne wrocławskie akcenty. Obecnie najlepszą libero jest Agata Sawicka – nr 1 w zestawieniu przygotowanym przez orlenliga.pl. Jedynką w rankingu środkowych jest natomiast Agnieszka Kąkolewska. Na trzeciej i czwartej pozycji wśród przyjmujących są – odpowiednio – Megan Courtney i Natalia Mędrzyk. Siódme miejsce wśród atakujących zajmuje Joanna Kaczor, a tuż za podium rozgrywających plasuje się Micha Hancock.

Najlepiej punktującą Impelką jest Megan Courtney – amerykańska przyjmująca zdobyła 155 punktów – to prawie 14% wszystkich zdobytych przez siatkarki z Wrocławia. Tuż za nią uplasowała się Agnieszka Kąkolewska – 153 punkty, a kolejna wrocławianka – Natalia Mędrzyk dodała do tej puli – 135 oczek. Najwięcej punktów atakiem zdobyły Megan Courtney – 124 (15 msc.) oraz Katarzyna Konieczna – 108 (19 msc). 2 miejsce w zestawieniu blokujących zajmuje Agnieszka Kąkolewska – 43 punktowe bloki. Trzy mniej zanotowała Monika Ptak, która plasuje się na 7 pozycji. Liderem w zestawieniu zagrywających jest Micha Hancock. Wrocławska rozgrywająca punktowała tym elementem aż 29-krotnie! Na piątym miejscu w tym rankingu jest Natalia Mędrzyk – przyjmująca posłała 20 asów serwisowych.

Dobra gra poszczególnych zawodniczek to jedna ze składowych rezultatu, jaki osiągnęły wrocławianki. Trzecie miejsce na półmetku fazy zasadniczej pozwoliło Impelkom na rozstawienie w losowaniu par Pucharu Polski – z podobnego przywileju skorzysta także Chemik Police, Grot Budowalni Łódź i Developres SkyRes Rzeszów. Pozostałe 12 drużyn – dziesięć z Orlen Ligi i dwie z wcześniejszych rund – zostaną dolosowane do zespołów rozstawionych.

Nim jednak pucharowe emocje – mecz VI rundy zostanie rozegrany 18 stycznia – przed Impelkami kolejne spotkania w Orlen Lidze. Już na początku nowego roku wrocławianki zmierzą się z KSZO Ostrowiec (4.01 o 18:00), a kilka dni później – 8 stycznia – zagrają z ŁKS Commercecon Łódź. Spotkanie to odbędzie się w CSiR w Jelczu – Laskowicach. Cena ani sposób dystrybucji biletów na spotkania w Jelczu nie ulegają zmianie – jak dotychczas – wejściówki zakupić będzie można w internecie oraz EMPiKach i STSach. Na mecze w CSiR obowiązują także karnety.

impel_tabela