Impel Wrocław górą w meczu 20. kolejki Orlen Ligi. W środę, po czterosetowym meczu, pokonały bezpośredniego sąsiada w tabeli – zespół Grot Budowlanych Łódź.

Spotkanie Impelek i Budowlanych opisywane było jaki hit kolejki. Spotkały się bowiem dwie drużyny, które zajmują wysokie miejsce w tabeli Orlen Ligi. Smaczku spotkaniu dodawała także świadomość, że wygrana w tym spotkaniu, najprawdopodobniej, może mieć zdecydowane znaczenie, jeśli chodzi o układ sił przed kwietniowymi play-offami.

Już pierwsze piłki pokazały, że oba zespoły nie będą szczędzić sił, by osiągnąć końcowy sukces. Impelki kilkakrotnie wychodziły na prowadzenie, jednak ambitne Budowlane niwelowały straty. Kibice zgromadzeni w Hali Orbita byli świadkami wielu emocjonujących wymian – niesamowitych obron i ataków.

Ponownie najlepiej punktującą Impelką była Katarzyna Konieczna, która dostała szansę gry w wyjściowym składzie. Nie zawodzą także wrocławskie środkowe, które łącznie zdobyły 12 punktowych bloków. Ostatecznie siatkarki z Dolnego Śląska pokonały rywalki 3:1.

W trakcie spotkania boisko musiała opuścić Agata Sawicka. W jednej z akcji doznała urazu kolana. O stanie zdrowia wrocławskiej libero klub poinformuje, gdy będą znane szczegóły.

Najbliższe spotkanie Impelki rozegrają na wyjeździe już w sobotę. O 14:45 rozpocznie się mecz z Polskim Cukrem Muszynianką Muszyną. Transmisja w Polsat Sport.