Impel Wrocław wygrał mecz 18. kolejki Ligi Siatkówki Kobiet. Tym razem w pokonanym polu został zespół KSZO Ostrowiec Świętokrzyski, a wrocławianki do stolicy Dolnego Śląska wróciły z cennymi trzema punktami.

Mecz nie rozpoczął się po myśli Impelek. Wrocławianki miały ogromne problemy z przyjęciem, co nie pozwoliło na skuteczną grę. Pierwszy set padł łupem gospodyń, które potrafiły wykorzystać niemoc przyjezdnych. Kolejne dwie partie to zdecydowanie dobra gra Impelek, które wykorzystywały niemal każdą nadarzającą się szansę na zdobycie punktu. Najwięcej emocji było w secie czwartym, który też był najbardziej wyrównanym ze wszystkich. W końcówce prowadziły siatkarki KSZO, jednak ostatnie akcje zdecydowanie należały do wrocławianek, które wykorzystały pierwszą piłkę meczową, by zakończyć spotkanie.

Impelki po raz kolejny zagrały dobry mecz. Najlepiej punktującą zawodniczką spotkania była Tamara Gałucha (18 pkt). Z rewelacyjnej strony pokazała się Iga Chojnacka (17 pkt, w tym 9 atakiem, 6 blokiem i 2 zagrywką), do której trafiła statuetka MVP. 17 punktów zdobyła także Natalia Murek, która atakowała na prawie 50% skuteczności.

Wrocławianki ponownie zagrały zespołowo, co z pewnością pomogło odwrócić losy czwartej partii i wrócić do Wrocławia z kompletem punktów. Trzy oczka pozwoliły Impelkom na awans w tabeli. Obecnie Impelki mają 21 punktów, dokładnie tyle samo co sobotni rywal. KSZO jest wyżej w tabeli o jedno miejsce (dopiero) dzięki lepszemu bilansowi małych punktów. To pokazuje, jak w tym sezonie wygląda walka o miejsca w tabeli, a także – jak pozornie nieistotne detale – mogą mieć wpływ na kształt tego zestawienia.

Najbliższy rywal Impelek będzie z najwyższej półki – to Developres SkyRes Rzeszów. Drużyna z Podkarpacia jest jednym z pretendentów do tytułu mistrzowskiego, a także uczestnikiem elitarnej Ligi Mistrzyń. Mecz z rzeszowiankami odbędzie się 24 lutego o 17:00 w Hali Orbita. Bilety do kupienia na kupbilet.pl oraz w punktach stacjonarnych STS i EMPiK.

 


Zdjęcie: Kamil Lach / Impel Wrocław