Maria Stanzel, Weronika Wołodko i Natalia Murek zostały powołane do kadry Polski. Trener polskiej reprezentacji, Jacek Nawrocki w porozumieniu z Pionem Sportu i Szkolenia PZPS powołał kadrę na sezon 2018.

Zawodniczki Impela Wrocław będą reprezentować Polskę w kadrze narodowej. Dla Mari Stenzel grającej na pozycji libero, Weroniki Wołodko, rozgrywającej i Natalii Murek, czyli przyjmującej Impelek, był to pierwszy pełen sezon na parkietach Ligi Siatkówki Kobiet. Teraz czas na kadrę Polski.

Pierwsza grupa reprezentantek spotka się już 30 kwietnia na badaniach. Jeszcze tego samego dnia kadrowiczki przeniosą się do COS OPO Szczyrk, gdzie odbędzie się pierwsza część zgrupowania. Zakończona zostanie meczami sparingowymi i towarzyskimi z Czeszkami w Węgierskiej Górce 10 i 11 maja. Następnego dnia (12 maja) dwanaście zawodniczek wybierze się na 1. turniej Siatkarskiej Ligi Narodów Kobiet. Polska reprezentacja zagra na najwyższym poziomie, czyli w premierowej edycji Siatkarski Ligi Narodów dzięki sukcesie w ubiegłym roku w poprzedniej formie rozgrywek, czyli World Grand Prix. Właśnie wtedy polskie siatkarki wygrały II dywizję WGR. 


Autor: Oliwia Stasiak
Zdjęcie: mat. prasowe