Siatkarki Impela Wrocław w poniedziałkowe przedpołudnie rozpoczęły przygotowania do nadchodzącego sezonu. W pierwszym dniu zajęć udział wzięło dziewięć siatkarek.

Zawodniczki zostały podzielone na dwie grupy. Po wspólnej rozgrzewce – jedna z nich trenowała dalej w hali, druga udała się na siłownię. Po godzinie nastąpiła zmiana.

We Wrocławiu obecna jest większa część składu na nadchodzący sezon. Przygotowania rozpoczęła rozgrywająca Adrianna Wysocka, atakujące: Joanna Kaczor i Katarzyna Konieczna, środkowe: Izabela Bałucka i Monika Ptak, libero Magda Stasiak oraz przyjmujące: Aleksandra Sikorska, Barbara Cembrzyńska i Natalia Mędrzyk.

Trzy Impelki obecnie przebywają na zgrupowaniach drużyn narodowych. Są to: libero Agata Sawicka, środkowa Agnieszka Kąkolewska (obie powołane przez trenera Jacka Nawrockiego) oraz przyjmująca Andrea Kossanyiova (Czechy). Przed europejskimi drużynami eliminacyjna walka o możliwość gry w Mistrzostwach Europy 2017. Polki zagrają z Estonią, Finlandią i Węgrami. Pierwszy turniej rozegrany zostanie na Węgrzech (Erd), drugi w Polsce (Bielsko-Biała). Czeszki natomiast zmierzą się z Słowenią, Białorusią i Grecją – pierwszy turniej w czeskim Brnie, drugi w słoweńskim Mariborze. Zespół z pierwszego miejsca w grupie po dwóch turniejach awansuje bezpośrednio na Mistrzostwa Europy, drugi zagra w barażach.

Nieobecnymi na pierwszym treningu Impela Wrocław były także dwie Amerykanki – Megan Courtney i Micha Hancock.

– W związku z tym, że dziewczyny nie będą mogły wrócić na święta Bożego Narodzenia i Nowy Rok do siebie, do rodzinnych domów (na 30.12.2016 i 4.01.2017 zaplanowano kolejki meczowe) – zgodziliśmy się by Micha i Megan dotarły do Wrocławia nieco później. Na treningach powinny zameldować się na początku września – tłumaczy Marek Solarewicz, pierwszy trener Impel Wrocław.

Impelki po porannym treningu miały chwilę by zregenerować siły. O 16:45 spotkały się ponownie – tym razem na organizacyjnym spotkaniu. Pół godziny później zaplanowany jest drugi, dwugodzinny trening.

  • Zdjęcie | Impel Wrocław