Oficjalne przygotowania do kolejnego sezonu  drużyna siatkarek Impel Wrocław rozpocznie 22 sierpnia. Impelki zaczynają dość późno w porównaniu do innych drużyn, lecz jak twierdzi trener drużyny Marek Solarewicz, osiem tygodni zupełnie wystarczy, aby rozpocząć sezon w znakomitej formie. 

Zawodniczki obecnie trenują raz dziennie, lecz są to treningi indywidualne pod okiem trenerów. Etap przygotowań został podzielony na kilka faz. Trenerzy skupią się głównie na technice zawodniczek oraz na przygotowaniach taktycznych. Nie zabraknie również treningów, które mają na celu poprawienie sprawności oraz kondycji siatkarek.

Do zespołu dołączyło 6 nowych zawodniczek, trzy przedłużyły umowy, a pięć miało ważne kontrakty. W efekcie w zbliżającym się sezonie na parkiecie Orbity podziwiać będzie można 14 Impelek. Zaszło wiele zmian wśród zawodniczek oraz na ławce trenerskiej. Dotychczasowy drugi trener drużyny Marek Solarewicz przejął stery i to on poprowadzi Impelki. Jacek Grabowski zrezygnował z funkcji trenera i postanowił piastować tylko jedno stanowisko – Prezesa Zarządu Impel Volleyball S.A.. Miejmy nadzieję, że te zmiany przyniosą korzyści.

Sztab postanowił wykorzystać infrastrukturę stolicy Dolnego Śląska i zadecydował, że przygotowania do sezonu odbędą się we Wrocławiu. Warunki jakie panują na wrocławskich halach są wystarczające, aby Impelki trenowały nie wyjeżdżając z miasta.

Impel pierwszy mecz w lidze rozegra 15 października z KSZO Ostrowiec we wrocławskiej Hali Orbita. Kolejni przeciwnicy to ŁKS Commercecon Łódź i BKS PROFI CREDIT Bielsko-Biała. Klub zadecydował, że przed rozpoczęciem sezonu zostaną zorganizowane mecze kontrolne. W połowie września wrocławska drużyna rozegra dwa sparingi z Tauronem MKS Dąbrowa Górnicza. Oprócz tego w planie są dwa turnieje – tradycyjnie w Szamotułach i Karpaczu.


Skład Impel Wrocław na sezon 2016/2017

Rozgrywające:  Micha Hancock, Adrianna Wysocka

Atakujące:  Joanna Kaczor, Katarzyna Konieczna

Środkowe:  Izabela Bałucka, Agnieszka Kąkolewska, Monika Ptak

Przyjmujące:  Barbara Cembrzyńska, Megan Courtney, Andrea Kossanyiova, Natalia Mędrzyk, Aleksandra Sikorska

Libero:  Agata Sawicka, Magda Stasiak


 

Autor | Bartłomiej Konieckiewicz

  • Zdjęcie | Impel Wrocław