Wrocławianki we wczorajszym meczu pokonały 3:0 zespół z Piły. Dzięki triumfowi ponownie zameldowały się na trzecim miejscu w tabeli Orlen Ligi.

Środkowy wieczór wyraźnie należał do podopiecznych Marka Solarewicza. Od początku spotkania Impelki starały się narzucić swój rytm gry i kontrolować przebieg każdej partii. W konsekwencji udało się odnieść przekonywujące zwycięstwo – w setach do 22, 20 i 18.

Wrocławianki były lepsze w każdym elemencie siatkarskiego rzemiosła. Tytuł MVP spotkania po raz kolejny przypadł Agnieszce Kąkolewskiej. Środkowa zdobyła aż 22 punkty, z czego 13 atakiem (76%), 7 blokiem i 2 zagrywką. To kolejne bardzo dobre spotkanie tej Impelki, która od kilku spotkań jest bardzo mocnym punktem wrocławskiej drużyny.

Zwycięstwo nad PTPSem przyniosło nie tylko radość z kolejnych 3 punktów. W innym meczu 10. kolejki drużyna Giacomini Budowalni Toruń pokonała KS Pałac Bydgoszcz. Dzięki temu wrocławianki ponownie zameldowały się na podium tabeli Orlen Ligi. Pozycję tę, kosztem właśnie zespołu z Bydgoszczy, straciły w niedzielę – po przegranej w hitowym spotkaniu z Chemikiem Police.

Najbliższe spotkanie Impelki rozegrają w niedzielę, w Bydgoszczy. O 17:00 zmierzą się z miejscowym Pałacem. W Orbicie wrocławianki pojawią się jeszcze dwa razy w tym roku – najszybciej 17 grudnia o godz. 20.

PODZIEL SIĘ
Poprzedni artykuł„Nasza mama czarodziejka” [ZAPOWIEDŹ]
Następny artykułPorażka Polek w meczu o wszystko
Żyjemy we Wrocławiu i patrzymy na świat z perspektywy naszego miasta. A Dzielnice są różne jak tylko różne mogą być. Nader często można odwiedzić nasze wrocławskie dzielnice kultury czy sportu, ze szczególnym uwzględnieniem teatru, filmu czy Śląska.