Impel Wrocław wygrywa pierwsze spotkanie Orlen Ligi w sezonie 2016/2017. W pokonanym polu wrocławianki zostawiły przyjezdne z Ostrowca Świętokrzyskiego.

Już od pierwszych minut widać było, że podopieczne Marka Solarewicza do spotkania podeszły w pełni skoncentrowane. Świetna postawa w polu serwisowym, a także relacja zagrywka – blok pozwalały Impelkom, na przestrzeni całego spotkania, na kontrolowanie wyniku. Wrocławscy kibice, którzy tłumnie przybyli do Hali Orbita, byli pod wrażeniem nowej rozgrywającej – Michy Hancock, która nie tylko dokonywała dobrych wyborów atakujących, ale także posyłała atomowe zagrywki na stronę rywalek.

Środkowe Impela postawiły „mur” w bloku, który ciężko było sforsować rywalkom, dzięki czemu kibice były świadkami wielu długich i ciekawych akcji. Na uwagę zasługują również ataki z biegnięcia w wykonaniu Moniki Ptak, a także dobra postawa Impelek w obronie, dzięki czemu możliwe było wyprowadzenie wielu kontrataków.

Mecz ułożył się taktycznie tak jak sobie go zaplanowaliśmy. Byliśmy dobrze przygotowani, a nasze siatkarki świetnie realizowały założenia przedmeczowe. Istotna była nasza agresywna i precyzyjna zagrywka, która ustawiła nam grę z Ostrowcem na wysokiej piłce. Ważne, że pracowaliśmy przede wszystkim jako zespół, dziewczyny które pełniły w tym meczu rolę zmienniczek spisały się bardzo dobrze – tak podsumował inauguracyjne starcie trener Impelek – Marek Solarewicz.

Spotkanie zakończyło się pewnym zwycięstwem Impelek w trzech setach (do 14, 22 i 17). MVP spotkania została wybrana Andrea Kossanyiova, która w meczu zdobyła 13 punktów – 9 atakiem, 2 blokiem i 2 zagrywką. W meczu swój debiut na parkietach Orlen Ligi zanotowała najmłodsza przyjmująca – Barbara Cembrzyńska.

Najbliższe spotkanie Impelki zagrają na wyjeździe – już w sobotę (22 października) o 15:00 zmierzą się z ŁKS Commercecon Łódź. Spotkanie to odbędzie się w Atlas Arenie.