Impel Wrocław zanotował kolejne zwycięstwo na wyjeździe. Po bardzo dobrym spotkaniu, drużyna ze stolicy Dolnego Śląska w pokonanym polu zostawiła młode i ambitne siatkarki Atomu Trefla Sopot.

Oba zespoły to medaliści mistrzostw Polski ubiegłego sezonu, którzy pół roku temu walczyli w półfinale o możliwość gry o najcenniejsze trofeum Orlen Ligi. To dodawało tylko smaczku rywalizacji, która miała miejsce już w 5. kolejce obecnych rozgrywek. Choć w składach obu drużyn zaszły ogromne zmiany – można było nastawić się na emocjonujący pojedynek. Jeden z menadżerów siatkarskich – Jakub Dolata, w poście na twitterze określił to spotkanie jako mecz dwóch najlepszych trenerów młodego pokolenia w Polsce.

Pierwszy set nie dostarczył jednak wielu emocji. Impelki bez problemów zdominowały boisko i pewnie wygrały partię do 13. Jednak w kolejnych odsłonach spotkania coraz śmielej do głosu dochodziły gospodynie. Mimo, iż Impelki często osiągały wielopunktową przewagę – sopocianki szybko niwelowały stratę i próbowały nawiązać wyrównaną grę z wrocławiankami. Udało się to szczególnie w drugim secie, kiedy w końcówce górą były siatkarki Atomu Trefla Sopot. Było to jednak jedyna partia, która padła łupem drużyny z Pomorza. Po przerwie Impelki wróciły do właściwej dla siebie gry i kontrolowały przebieg kolejnych dwóch setów, wygrywając je do 18 i 22. Spotkanie zakończyło się więc wynikiem 1:3, a Impelki dopisały kolejne, cenne trzy punkty do ligowej tabeli.

Nagroda MVP trafiła w ręce rozgrywającej – Michy Hancock. Trudno się jednak dziwić wyborowi komisarza. Hancock uruchomiła wszystkie z możliwych opcji w ataku, a niemal wszystkie Impelki zakończyły spotkanie ze zdumiewającymi (jak na kobiecą ligę) procentami skuteczności w tym elemencie. Najlepiej punktującą zawodniczką była Megan Courtney, która zdobyła 24 punkty. 18 oczek wywalczyła środkowa – Agnieszka Kąkolewska, a Monika Ptak do tej puli dodała kolejne 14 punktów. To znakomity wynik, zważywszy na pozycję, na której występują wcześniej wspomniane siatkarki.

Najbliższe spotkanie Impelki rozegrają w poniedziałek, 21 listopada. Do Orbity przyjedzie wtedy uczestnik Ligi Mistrzyń – Tauron MKS Dąbrowa Górnicza. Pojedynek rozpocznie się o 18:00.