Udział w warsztatach jest bezpłatny. Warsztaty są otwarte dla publiczności. Dzisiaj ostatni dzień zgłoszeń.

Główną ideą Improwizacyjnych Warsztatów Integracyjnych jest stworzenie wspólnej przestrzeni porozumienia artystycznego twórców z niepełnosprawnością z pełnosprawnymi oraz integracja obu grup. Poprzez pracę w mieszanych grupach z wybitnymi artystami – niesłyszącą perkusjonistka, laureatką Grammy Evelyn Glenniejapońską tancerką i choreografką Yui Kawaguchi oraz turecką wokalistką Saadet Türköz – uczestnicy warsztatów będą mieli okazję do podniesienia swoich kompetencji kulturowych i społecznej integracji. Projekt warsztatów edukacyjnych nawiązuje do postulatu z Konwencji Praw Osób Niepełnosprawnych, który mówi: „ […] osoby niepełnosprawne będą miały możliwości rozwoju i wykorzystywania potencjału twórczego, artystycznego i intelektualnego, nie tylko dla własnej korzyści, ale także dla wzbogacenia społeczeństwa”. Film dokumentujący warsztaty będzie miał swoją premierę 3 grudnia 2013 podczas Międzynarodowego Dnia Osób Niepełnosprawnych. 

Warsztaty są próbą odpowiedzi na problemy związane z integracją środowisk artystów z niepełnosprawnością i pełnosprawnych, m.in.: marginalną obecnością artystów z niepełnosprawnością na scenie improwizującej, niewielką ilością projektów integrujących artystów z niepełnosprawnością z pełnosprawnymi, istnieniem barier społecznych i kulturalnych ograniczających dostęp artystów z niepełnosprawnością do czynnego uczestnictwa w kulturze.

PROGRAM WARSZTATÓW

21 czerwca/piątek
10.00 – 15.00 MUZYCZNE WARSZTATY INTEGRACYJNE Z EVELYN GLENNIE 
uczestnicy: 7 osób z niepełnosprawnością, 7 osób pełnosprawnych
(warsztaty otwarte dla publiczności, wstęp wolny)

22 czerwca 2013/sobota
11.00 – 13.00 WARSZTATY TAŃCA IMPROWIZOWANEGO Z YUI KAWAGUCHI 
uczestnicy: 6 osób z niepełnosprawnością, 6 osób pełnosprawnych
(warsztaty otwarte dla publiczności, wstęp wolny)

23 czerwca 2013/niedziela
13.00 – 15.00 WOKALNE WARSZTATY INTEGRACYJNE Z SAADET TÜRKÖZ 
uczestnicy: 7 osób z niepełnosprawnością, 7 osób pełnosprawnych
(warsztaty otwarte dla publiczności, wstęp wolny)

 

Informacje i zgłoszenia:
katarzyna.mrozek@ckagora.pl
tel. (071) 325-14-83, wew. 108

 

źródło: Centrum Kultury Agora

PODZIEL SIĘ
Poprzedni artykułRichard Bona jesienią na Ethno Jazz Festivalu!
Następny artykułŚląsk Wrocław w liczbach
Żyjemy we Wrocławiu i patrzymy na świat z perspektywy naszego miasta. A Dzielnice są różne jak tylko różne mogą być. Nader często można odwiedzić nasze wrocławskie dzielnice kultury czy sportu, ze szczególnym uwzględnieniem teatru, filmu czy Śląska.