Już w ten weekend startuje Orlen Liga. W niedzielę, meczem z KSZO Ostrowiec, rozgrywki zainauguruje Impel Wrocław.

W tym sezonie wrocławianki wymieniane są w gronie półfinalistów. Specjaliści i komentatorzy Orlen Ligi zaznaczają jednak, że o pierwszą czwórkę bić będzie się wiele drużyn. Liga się wyrównała, a szansę na półfinał, oprócz Impela, dawane są także m.in. Tauronowi MKS Dąbrowa Górnicza, Budowlanym Łódź, Developresowi Rzeszów, czy Polskiemu Cukrowi Muszyniance Enei. Największe szanse na mistrzostwo wciąż przypisywane są Chemikowi Police.

W przedsezonowych sparingach Impelki spisywały się bardzo dobrze. Na osiem meczów wrocławianki wygrały sześć, pokonując m.in. ligowych rywali. W dwumeczu z Tauron MKS Dąbrowa Górnicza zanotowano remis. Po zwycięstwie na wyjeździe, w zeszłą niedzielę, w Jelczu- Laskowicach górą były rywalki. Spotkanie trwało jednak pięć setów, a widzowie oglądali zacięte spotkanie.

Marek Solarewicz, pierwszy trener Impel Wrocław, nie mógł jednak w ostatnim czasie wykorzystać pełnego potencjału zespołu. Megan Courtney ma naciągnięte mięśnie brzucha, a Agnieszka Kąkolewska wróciła z kadry z kontuzją palca ręki. Obie zawodniczki są pod specjalistyczną opieką lekarza drużyny – dra Krzysztofa Zimmera. Przyjmująca chwilowo wyłączona jest z treningów, a w przypadku środkowej – bezpieczniej dla jej zdrowia było także zrobić kilkudniową przerwę. Ponowny uraz palca groziłby operacją i kilkumiesięczną przerwą w grze. Stan zdrowia obu siatkarek monitorowany jest przez fizjoterapeutów i – gdy tylko będzie to możliwe – zawodniczki powrócą do treningów i grania.

Pierwszy ligowy sprawdzian siatkarek z Dolnego Śląska już w tę niedzielę. O 17:00 w Hali Orbita przeciwnikiem wrocławianek będzie KSZO Ostrowiec. Bilety w sprzedaży w STS i EMPiK, a także na kupbilet.pl