Tytułowa bohaterka mówi głosem Grety Thunberg. Prowokuje milczeniem, ale zmusza do refleksji krzykiem i stawianymi pytaniami. Spektakl dyplomowy studentów IV roku Wydziału Aktorstwa porusza problemy współczesnego świata.

Spektakl na podstawie dramatu Witolda Gombrowicza w reżyserii Radosława Rychcika to niekonwencjonalny sposób przedstawiania „Iwony, księżniczki Burgundy”. Bohaterka to Iwona/Greta Thunberg, której milczenie jest głosem sprzeciwu wobec polityki dworu. Postać intryguje i burzy harmonijny porządek.

Bohaterka walczy o życie zwierząt i nasze. W spektaklu poruszamy najważniejsze kwestie, które dotyczą przecież nas wszystkich. Iwona/Greta mówi tylko wtedy, kiedy to konieczne. Jej milczenie to pewnego rodzaju strajk – mówi Pola Dębkowska, grająca rolę Iwony/Grety.

Na początku Greta wygłasza swój słynny monolog. W spektaklu możemy usłyszeć jej głos, która mówi, żebyśmy zaczęli działać i reagować na to, co się dzieje w dzisiejszym świecie.

-To jest Gombrowicz i tekst, który ma wiele płaszczyzn. Cały czas je odkrywamy, a one się na siebie nakładają. Do tego dodajemy konteksty z popkultury. Każdy zobaczy tu coś innego, całkowicie innego – dodaje Antoni Rychłowski, aktor grający Cyryla.

Iwona, księżniczka Burgunda – trailer

Greta… wróć! To znaczy Iwona ma do Was jedno zasadnicze pytanie. Premiera już w ten weekend! Na ten i inne spektakle bilety znajdziecie tutaj: http://bit.ly/Teatr_AST_bilety

Gepostet von Akademia Sztuk Teatralnych – Filia we Wrocławiu am Mittwoch, 8. Januar 2020

Spektakl dyplomowy studentów IV roku Wydziału Aktorskiego

Na podstawie dramatu Witolda Gombrowicza

Reżyseria: Radosław Rychcik
Scenografia i kostiumy: Sara Sulej | ASP Wrocław
Muzyka: Mateusz Winsław | AM Wrocław
Asystent reżysera: Michał Surma

Występują: Pola Dębkowska, Igor Korus, Mikołaj Krzeszowiec, Anna Nowak, Antoni Rychłowski, Michał Surma, Michał Tokarski, Magdalena Walkiewicz


Producent: Radosław Frąk

Zespół techniczny

Kierownik techniczny: Andrzej Kopcza
Oświetlenie: Paweł Płachetka, Łukasz Mały
Dźwięk: Konrad Wilk
Garderobiana: Krystyna Wiśniewska

Obsługa sceny: Jan Tworek (brygadzista), Zbigniew Hryczyszyn, Mateusz Machniak, Robert Wolszczak

Pracownia plastyczna
kierownik: Ilona Szurkowska 
Małgorzata Bekalarska, Paulina Kasiukiewicz, Jerzy Makowski

Grupa wiekowa: 16+
Premiera 10 stycznia 2020, godz.19.00, Sala Studio Teatru AST
Czas trwania: ok. 90 minut

Bilety dostępne na stronie AST.