Dzień Gór (w który dziękuje się im za to, że są) obchodzony jest w Japonii 11 sierpnia. U  stóp góry Fuji Małgorzata Mauko Korczak stworzyła cykl swoich prac. Teraz pod postacią niezwykłej książki, właśnie 11 sierpnia, zaprezentuje je po raz pierwszy wrocławskiej publiczności i podzieli się z nią swoją własną Japonią. 

Książka “Ja.Japonia / 私と日本” to połączenie tekstu, grafiki i fotografii. Travelogue, bo tak określa to wydawnictwo autorka, jest prywatną i subiektywną  opowieścią o jej podróży do Japonii. Mauko pojechała tam w 2016 roku żeby w tamtejszej szkole artystycznej poznawać tajniki rękodzieła. Do Japonii powróciła w 2017 roku na rezydencję artystyczną, odbywaną u stóp góry Fuji.

 − To książka bardzo osobista. Opowiada o Japonii widzianej moimi oczami. Jest to jednocześnie moja pierwsza książka w życiu. Wszystkie błędy, myśli, refleksje, które tam są, znajdują się tam, bo właśnie mają tam być i tam jest ich miejsce. Ta książka mocno pokazuje kim ja jestem i jak czuję − mówi Małgorzata Mauko Korczak.

Podczas festiwalu Japanese Sake Festival w Berlinie, który odbył się w miniony weekend, autorka premierowo zaprezentowała swoją książkę i prace. Teraz nadszedł czas na premierę w Polsce.

Już w najbliższą sobotę, 11 sierpnia, w Centrum Kultury Agora we Wrocławiu odbędzie się spotkanie autorskie, połączone z wernisażem prac Małgorzaty Mauko Korczak. Obecni na wydarzeniu będą mieli możliwość nie tylko porozmawiać z autorką czy zakupić książkę “Ja.Japonia / 私と日本”, ale również obejrzeć zaprojektowane przez Mauko koszulki z japońską kaligrafią, ceramiczne broszki oraz kolekcję japońskich pocztówek.
Wydarzenie rozpocznie się o godzinie 19:00. Wstęp jest bezpłatny.
Wystawa prac Mauko potrwa do 20.08.2018.


Autor: Ola Sopuch
Zdjęcia: mat. prasowe