Agencja Rozwoju Aglomeracji Wrocławskiej (ARAW) uruchomiła stronę internetową www.jawewroclawiu.pl 10 października 2012 roku. Prezentuje ona oferty pracy firm biorących udział w projekcie.

„Oferty są pogrupowane i docierają do zainteresowanych sześcioma kanałami m.in. Facebook czy Goldenline” – mówi Ewa Kaucz, wiceprezes ARAW. Po wyborze interesującej drogi na przyszłość są prezentowane konkretne oferty oraz przykładowy, możliwy opis przyszłości życia we Wrocławiu. „Chcieliśmy wypromować Wrocław jako ciekawe miejsce do podjęcia pracy ale również do pozostania tutaj i związania się z tym miastem już na stałe” – mówi E. Kaucz. „Dlatego ukazujemy Wrocław jakim był, jaki jest, jaki będzie i że warto tutaj zostać” – dodaje.

Portal po prawie 1,5 miesiąca ma ok. 50 tys. unikalnych użytkowników. Firmy, które biorą udział w projekcie podkreślają użyteczność oraz potrzebę takich działań. „Każde narzędzie wspierające rekrutację jest dla nas korzystne” – mówi Ewa Kosmowska, dyrektor personalny Impel Cleaning. „Do dnia 26 listopada mieliśmy 158 CV przesłanych dzięki stronie jawewroclawiu.pl to znacznie skraca czas na znalezienie docelowego kandydata” – dodaje.

Również firmy z działu IT zachwalają projekt. „W naszym regionie zdecydowanie brakuje wykwalifikowanych pracowników naszej branży, dlatego pokazanie że praca u nas jest atrakcyjna nie tylko pod względem zatrudnienia ale również spędzenia wolnego czasu i możliwości rozwoju to bardzo potrzebna rzecz” – podkreśla Wiesław Błysz, dyrektor marketingu REC Global. „Potrzebujemy również – jako grupa międzynarodowa posiadająca swoją siedzibę główną we Wrocławiu – że nie jesteśmy gorsi od zagranicznych firm, a wręcz przeciwnie – takie wzmocnienie wizerunku już możemy zauważyć dzięki temu projektowi” – podkreśla.

Projekt „Ja we Wrocławiu za 10 lat” w założeniach miał trwał 1,5 miesiąca. Wiadomo już jednak, że zostanie przedłużony do końca roku. „Nie wykluczamy również, że zostanie przedłużony na pierwsze tygodnie 2013 roku, ale to zależy od budżetu” – mówi Ewa Kaucz, wiceprezes ARAW.