Specjalne linie autobusowe i tramwajowe, które dowiozą kibiców na nowy stadion i odwiozą ich z powrotem do centrum – to sposób na sprawną komunikację podczas piątkowego meczu.

Miejskie Przedsiębiorstwo Komunikacji na zlecenie Śląska Wrocław uruchomi specjalne linie tramwajowe i autobusowe, które najpierw dowiozą kibiców na piątkowy mecz z Wisłą Kraków, a następnie umożliwią im dotarcie do miasta już po zakończeniu zawodów. Nowością, w porównaniu do organizacji komunikacji miejskiej podczas poprzedniego meczu z Lechią, będzie większa liczba linii specjalnych, a także dodatkowe kierunki, w jakich jeździć będą tramwaje i autobusy (m.in. Galeria Dominikańska, ul. Kwiska czy Leśnica).

Kibiców dojeżdżających na stadion obsługiwać będą po dwie specjalne linie tramwajowe i autobusowe. Linia tramwajowa T1 kursować będzie na trasie Galeria Dominikańska – Kazimierza Wielkiego – św. Mikołaja – pl. Jana Pawła II – Legnicka – Lotnicza – Kosmonautów – Średzka – Leśnica. Z kolei linia tramwajowa T2 kursować będzie na trasie Dworzec Główny PKP – Kołłątaja – Skargi – Teatralna – Widok – Kazimierza Wielkiego – św. Mikołaja – pl. Jana Pawła II – Legnicka – Lotnicza – Kosmonautów – Grabowa.

Obie linie tramwajowe w godz. 18:00 – 19:00 będą kursowały z częstotliwością co 15 minut, a w godz. 19:00 – 20:00 co 10 minut. Uwaga – ostatni kurs tramwaju T1 z przystanku Galeria Dominikańska nastąpi o godz. 20:10, a tramwaju T2 z Dworca Głównego o godz. 20:00. Tramwaje docierać będą do nowouruchomionego zintegrowanego przystanku „Stadion Miejski Lotnicza”.

Kibiców na mecz dowiozą także autobusy obsługujące dwie dodatkowe linie specjalne: S2 (trasa Rynek – św. Mikołaja – pl. Jana Pawła II – Legnicka – Lotnicza – Al. Śląska – Królewiecka – Stadion Miejski, linia będzie kursowała w godz. 18:00-20:00 co 10 minut) oraz S4 (trasa Kwiska – Legnicka – Lotnicza – Al. Śląska – Królewiecka – Stadion Miejski, linia będzie kursowała w godz. 18:30-20:00 co 10 minut).

Po meczu kibice będą mogli znów skorzystać z linii tramwajowej T1, która odwiezie ich w kierunku Leśnicy lub Galerii Dominikańskiej oraz z linii tramwajowej T2, kursującej w stronę Dworca Głównego PKP. Obie linie kursować będą w godz. 22:30 – 23:30 z częstotliwością co 3 minuty (za wyjątkiem tramwajów odjeżdżających w kierunku Leśnicy, które będą kursowały z częstotliwością co 10 minut). Tramwaje będą odchodzić z nowouruchomionego zintegrowanego przystanku „Stadion Miejski Lotnicza”.

Z kolei z pętli autobusowej od ul. Królewieckiej odchodzić będą dwa autobusy specjalne: S2 w kierunku Rynku (będą odchodzić co dwie minuty przez godzinę od zakończenia meczu) i S3 w kierunku Pracz Odrzańskich.

Oprócz tramwajów i autobusów specjalnych kursować będą także normalne pojazdy komunikacji miejskiej (m.in. na pętlę Pilczyce tramwaje linii 3, 10, 20, 32 PLUS i 33 PLUS oraz autobusy 128 i 136, a także przez ul. Królewiecką autobus 403 i Maślicką 103 i 435).

Zachęcamy do skorzystania z komunikacji miejskiej. Odradzamy za to przyjazd samochodem – przy stadionie znajduje się co prawda parking zarządzany przez spółkę SMG, ale obecnie może on pomieścić tylko 1000 pojazdów. Bilety wjazdu na parking dostępne będą w cenie 20 zł, a kupić można je przy al. Śląskiej. Wjazd na parking przez bramę „C“ otwartą w godzinach 17:30 – 23:30.

Na okalającą stadion esplanadę będzie można dostać się tylko z dwóch stron – od ul. Królewieckiej i od ul. Lotniczej. W porównaniu z poprzednim meczem z Lechią kontrola biletowa i osobista odbywać się będzie przy wejściu na esplanadę. Związane jest to z tym, że tym razem teren imprezy masowej oprócz stadionu obejmuje właśnie esplanadę. Kołowrotki działać będą jednak normalnie.

(SlaskWroclaw.pl)

 

PODZIEL SIĘ
Poprzedni artykułKolejny przegrany mecz Impelu Gwardii…
Następny artykułI Konferencja Organizacji Pozarządowych
Żyjemy we Wrocławiu i patrzymy na świat z perspektywy naszego miasta. A Dzielnice są różne jak tylko różne mogą być. Nader często można odwiedzić nasze wrocławskie dzielnice kultury czy sportu, ze szczególnym uwzględnieniem teatru, filmu czy Śląska.