Rozpoczęła się 9. edycja konwentu fanów anime, mangi, popkultury i fantastyki NiuCon. Impreza przyciągnęła spore grono młodszych oraz starszych osób, które spędzą sierpniowy weekend na rozwijaniu swoich zainteresowań. 

Konwent ruszył 10 sierpnia w Uniwersytecie Przyrodniczym (pl. Grunwaldzki 24) we Wrocławiu. Impreza będzie trwała do 12 sierpnia i zabierze nas do świata mitologii, historii, fantastyki i anime. Dla uczestników przewidziano bogaty program z panelami dyskusyjnymi, warsztatami i konkursem cosplay. Jak każdy inny konwent, NiuCon jest rozrywką, w której to my decydujemy, jak będziemy się bawić. Nie obowiązują nas żadne ramy i kolejność atrakcji.

Na NiuCon przyjechałem aby miło spędzić urlop. Bardzo podobają mi się panele poświęcone komiksom. Przy okazji, pomimo gorszej pogody, mogę zwiedzić Wrocław, który zaskoczył mnie pozytywnie – opowiada Maciej Krakowiak, uczestnik konwentu.

Na imprezie nie brakuje również wystaw, wśród których odnajdziemy gadżety związane z mangą, anime i ogólnie pojętą popkulturą. Sporą popularnością cieszą się stoiska z wyrobami autorskimi.

Gdy byłem młodszy bardzo interesował mnie fandom ogólnie pojętego anime. W pewnym momencie, gdy skończyłem 25 lat, obudziłem się i powiedziałem, że jestem fantastą. To właśnie z zainteresowania postapo oraz steampunkiem czerpię inspiracje – mówi Jeżu, który na NiuConie prezentuje swoje rękodzieła (link).

Nie zapomnijcie wpaść na NiuCon w tym roku. Więcej o imprezie, jej programie i gościach pisaliśmy tutaj.

GALERIA ZDJĘĆ Z WYDARZENIA:


Autor: Wojciech Kosek
Zdjęcia: Wojciech Kosek