Wychowanek Unii Tarnów w następnym sezonie będzie reprezentować barwy Betardu Sparty. Jakub Jamróg został nowym zawodnikiem wrocławskiego klubu. Ma zastąpić Damiana Drożdża.

Jakub Jamróg to wychowanek Unii Tarnów, z którą w 2012 roku wywalczył Drużynowe Mistrzostwo Polski. Później jednak trafił do Łodzi, gdzie w barwach miejscowego Orła jeździł do 2016 roku. W kolejnym roku wrócił do rodzinnego miasta, gdzie wraz ze swoim pierwszym klubem został mistrzem Nice 1. Ligi i awansował do PGE Ekstraligi.

W poprzednim sezonie wywalczył 100 punktów i 15 bonusów, co dało mu średnią 1,742 punktu na mecz. Co więcej, został wybrany także Niespodzianką Sezonu 2018 PGE Ekstraligi za co otrzymał Złotego Szczakiela. Po spadku Unii Tarnów z najwyższego poziomu rozgrywkowego, Jamróg postanowił pozostać w PGE Ekstralidze.

– Zależało mi na tym, aby nadal się rozwijać i walczyć o najwyższe cele. Wrocław jest właśnie takim miejscem. Dołączam do silnej i zgranej drużyny. Myślę, że szybko się tutaj zaaklimatyzuję. Nie mam wątpliwości, że z trenerem i chłopakami znajdziemy wspólny język. Mam nadzieję, że w najbliższym sezonie dam dużo radości wrocławskim kibicom mówi Jakub Jamróg.

 


Przenosiny do Wrocławia oznaczają dla żużlowca także walkę o miejsce w składzie, bo mimo tego, że oprócz Macieja Janowskiego będzie on jedynym seniorem z Polski, to w rezerwach czekają Gleb Czugunow czy Maksym Drabik.

– Jakub ma duży potencjał i już solidne doświadczenie na ekstraligowych torach. Mamy dla niego konkretne i bardzo ważne zadania na sezon 2019. Patrząc na dotychczasowy przebieg jego żużlowej kariery, jestem przekonany, że dokonujemy właściwego wyboru – ocenia Dariusz Śledź, trener Betard Sparty Wrocław. – O jego aklimatyzację w nowym miejscu jestem spokojny. To profesjonalista. Już niebawem nasi zawodnicy kończą posezonowe urlopy i zaczynamy wspólną pracę.


Autor: Oliwia Stasiak
Zdjęcie: mat. prasowe