Jakub Kosecki, pomocnik WKS-u Śląsk Wrocław, został wybrany do najlepszej jedenastki 31. kolejki LOTTO Ekstraklasy. Zestawienie stworzyła redakcja Sportowych Faktów.

Prawy pomocnik Śląska rozegrał bardzo dobre spotkanie przeciwko Sandecji Nowy Sącz w 31. kolejce LOTTO Ekstraklasy. Był aktywny już od pierwszego gwizdka sędziego. Atakował piłkę, nie odpuszczał przeciwnikom, a sam napędzał atak Wojskowych. W 19. minucie po rajdzie po połowie boiska, oddał mocny strzał, jednak bramkarz Sandecji, Michał Gliwa, zdołał go obronić. W drugiej połowie stworzył sytuację bramkową Robertowi Pichowi, dobrze dośrodkowując. W 76. minucie dostał żółtą kartkę za faul na jednym z zawodników Sandecji, gdy ta ruszyła z kontratakiem, a Kosecki starał się zapowiedz utracie bramki.

Jakub Kosecki

Cały obraz gry złożył się na to, że Jakub Kosecki został wybrany do najlepszej jedenastki 31. kolejki LOTTO Ekstraklasy. To duże wyróżnienie dla piłkarza Śląska. Po meczu pochwalił go nawet trener Tadeusz Pawłowski.

Znalazłem z Kubą wspólny język. Rozumiemy się bardzo dobrze. W tej chwili gra bardzo pożyteczną piłkę dla zespołu. Mam nadzieję, że będzie tak dalej – mówi Tadeusz Pawłowski, trener WKS-u Śląsk Wrocław.


Autor: Oliwia Stasiak
Zdjęcia: Krystyna Pączkowska / WKS Śląsk Wrocław