Reżyser wraz z producentem „Stranger Things”  Shawnem Levy wyprodukują dla Netflixa filmową adaptację powieści „There’s Someone Inside Your House”.

„There’s Someone Inside Your House” pióra Stephanie Perkins to opowieść z pogranicza horroru skierowana do nastolatków (young adults). Powieść opowiada o Makani Young, która, chcąc uciec przed swoją mroczną przeszłością przeprowadza się z Haiti do swojej babci w Nebrasce. Dziewczyna szybko odnajduje się w nowym środowisku, z łatwością uzyskuje przyjaciół, zakochuje się także w tajemniczym przybyszu Olliem Larssonie.

Jednak wkrótce studenci Osborne Hugh giną jeden po jednym w serii okrutnych morderstw, z których każde następne zdaje się być coraz bardziej groteskowe. Zabójstwa nasilają się wraz z rosnącym uczuciem pomiędzy nią a Olliem. Wkrótce Makani będziem usiała stawić czoła swojej przerażającej przeszłości.

Fabularnie obraz zapowiada się naprawdę dobrze. James Wan wydaje się idealnym reżyserem do tego typu opowieści. Odpowiada on m.in. za: dwa pierwsze części „Naznaczonego” czy „Obecność” oraz „Obecność 2”, która to była jednym z najlepszych (jeśli nie najlepszym) horrorem w 2016 roku.

Scenariusz do filmu napisze Henry Gayden. Obraz ma być utrzymany w klimacie dobrze znanym z „Stranger Things”. Zapowiada się intrygująco, niestety nie wiadomo jeszcze, kiedy rozpoczną się pracę nad produkcją.


Autor: Patryk Wolny