Potwierdziły się wcześniejsze, nieoficjalne informację, Jamie Foxx zostanie nowym Spawnem w nadchodzącym reboocie od Blumhouse Productions.

Film opowie o losach Ala Simmonsa najemnika pracującego dla CIA, który zostaje zdradzony przez swoich współpracowników i skazany na śmierć. Trafiwszy do piekła decyduje się na zawarcie paktu z demonem Malebogią, tylko po to, by powrócić na ziemię, by raz jeszcze móc ujrzeć swoją żonę. Minęło jednak pięć lat, a ukochana poślubiła jego najlepszego przyjaciela. Oszukany mężczyzna zgodnie z zawartym paktem zmienia się w demona przybierając imię Spawn.

James Foxx w rozmowie z portalem Deadline podkreśla, że zawsze chciał wcielić się w postać Spawna:

„Kilka lat temu poleciałem do Arizony, na spotkanie z człowiekiem stojącym za jedną z najbardziej niesamowitych postaci komiksowych we wszechświecie… Toddem McFarlane. Był zaskoczony, kiedy powiedziałem mu z entuzjazmem małego dziecka, że bardziej niż cokolwiek chciałbym wejść w buty jego ukochanego Spawn, by nadać mu wyrazistości…. Powiedziałem mu, że nikt nie będzie pracował ciężej niż ja, jeśli tylko dostanę szansę… cóż… ta szansa jest tutaj! Jestem uniżony i gotowy do transformacji… a do tego wszystkiego młody Jason Blum użycza swojego blasku projektowi! Czas być wielkim!!!! #Spawn.”

Entuzjazm Foxxa podziela wspomniany Jason Blum szef Blumhouse Productions:

„Jesteśmy zachwyceni, że Jamie Foxx będzie wcieli się w główną postać w naszej filmowej adaptacji Spawna. Foxx to  niesamowity aktor i wielki fan Spawn Universe stworzonym przez Todda McFarlane’a.”

Reżyserem, scenarzystą i producentem został sam twórca postaci Spawna Todd McFarlane, który też za pomocą facebooka poinformował fanów, że to właśnie Foxx wcieli się głowną postać w jego filmie. Twórcy nie zdradzili jeszcze przybliżonej daty premiery, jednak zdjęcia rozpoczną się najprawdopodobniej już w tym roku.

W przypadku sukcesu możemy spodziewać się kolejnych odsłon. Blumhouse Productions znane jest z tworzenia serii ze swoich filmów. W swoim dorobku mają takie tytuły jak: „Noc oczyszczenia”, „Naznaczonego”, „Paranormal Activity” czy zeszłoroczny hit „Uciekaj!”.

Budżet „Spawna” ma oscylować w okolicach 10-12 milionów dolarów, a sam film dedykowany będzie do dorosłego widza (kategoria wiekowa R). Nie spodziewałbym się zatem blockbustera na wzór tych ze stajni Marvela.


Autor: Patryk Wolny