- REKLAMA -

Zawodnik FOGO Unii Leszno zwyciężył w Grand Prix Challenge w bawarskim Landshut. Oprócz Kołodzieja awans do przyszłorocznego cyklu wywalczyli Duńczyk Nils Kristian Iversen i Szwed Antonio Lindbaeck.

WYNIKI

1. Janusz Kołodziej (Polska) – 12 (3,3,3,1,2)
2. Niels Kristian Iversen (Dania) – 11 (3,2,3,3,0)
3. Antonio Lindbaeck (Szwecja) – 10+3 (2,d,2,3,3)

4. Craig Cook (Wielka Brytania) – 10+2 (0,3,2,2,3)
5. Robert Lambert (Wielka Brytania) – 9 (0,2,1,3,3)
6. Piotr Pawlicki (Polska) – 9 (2,3,2,1,1)
7. Max Fricke (Australia) – 8 (3,0,3,2,d)
8. Martin Smolinski (Niemcy) – 8 (3,1,1,0,3)
9. Jack Holder (Australia) – 8 (1,1,3,1,2)
10. Kenneth Bjerre (Dania) – 7 (2,1,0,3,1)
11. Vaclav Milik (Czechy) – 7 (1,3,1,0,2)
12. David Bellego (Francja) – 7 (1,2,0,2,2)
13. Hans Andersen (Dania) – 6 (1,1,1,2,1)
14. Kevin Woelbert (Niemcy) – 5 (0,2,2,0,1)
15. Matej Zagar (Słowenia) – 2 (2,w,-,-,-)
16. Max Dilger (Niemcy) – 1 (1,0)
17. Krzysztof Kasprzak (Polska) – 0 (0,d,d,-,-)
18. Valentin Grobauer (Niemcy) – 0 (0,0,0)

Bieg po biegu:
1. Iversen, Lindbaeck, Milik, Lambert
2. Smolinski, Bjerre, Bellego, Cook
3. Fricke, Pawlicki, Andersen, Kasprzak
4. Kołodziej, Zagar, Holder, Woelbert
5. Milik, Woelbert, Smolinski, Kasprzak (d/4)
6. Kołodziej, Bellego, Andersen, Lindbaeck (d/4)
7. Pawlicki, Lambert, Bjerre, Zagar (w/su)
8. Cook, Iversen, Holder, Fricke
9. Holder, Pawlicki, Milik, Bellego
10. Fricke, Lindbaeck, Smolinski, Grobauer
11. Kołodziej, Cook, Lambert, Kasprzak (d/4)
12. Iversen, Woelbert, Andersen, Bjerre
13. Bjerre, Fricke, Kołodziej, Milik
14. Lindbaeck, Cook, Pawlicki, Woelbert
15. Lambert, Andersen, Holder, Smolinski
16. Iversen, Bellego, Dilger, Grobauer
17. Cook, Milik, Andersen, Dilger
18. Lindbaeck, Holder, Bjerre, Grobauer
19. Lambert, Bellego, Woelbert, Fricke (d/4)
20. Smolinski, Kołodziej, Pawlicki, Iversen

Bieg dodatkowy o 3. miejsce:
Lindbaeck, Cook

Sędzia: Christina Turnbull (Wielka Brytania)

 


Autor: Daniel E. Groszewski
Zdjęcie: Speedway Grand Prix