Sobota, 18 kwietnia, godz. 14.30: Czwarta odsłona cyklu spotkań Aktor na Dywanie: kolejnym gościem, z którym porozmawiamy o młodości i podwórkowych szaleństwach, o pragnieniu zostania wokalistą i aktorem, będzie Janusz Radek.

Wokalista i aktor „teatralnych inscenizacji muzycznych” – jak można przeczytać na jego oficjalnej stronie, jest absolwentem historii na Uniwersytecie Jagiellońskim. Ma fenomenalną skalę głosu – cztery i pół oktawy (w spektaklu „Jerry Springer – The Opera”, w który gra transwestytę Tremonta, prezentuje publiczności ten dar).

Śpiewać zaczął zawodowo w 1990 roku na olsztyńskich Spotlaniach Zamkowych Śpiewajmy Poezję. Zaczynał od klimatów poetyckich – komponował muzykę do tekstów Leśmiana, Staffa, E.E. Cummingsa, współtworzył krakowski kabaret Zielone Szkiełko, śpiewał też w punkrockowym zespole Gównoprawda i rockowych: m.in. Moonwalker, Obcy.

Laureat Grand Prix Konkursu Aktorskiej Interpretacji Piosenki, Tukana Dziennikarzy i Tukana Publiczności na 24. PPA, oraz wielu prestiżowych nagród muzycznych i teatralnych.

Więcej na oficjalnej stronie artysty www.januszradek.pl, a jeszcze więcej – na sobotnim spotkaniu.

Spotkanie z Januszem Radkiem odbywa się w przeddzień pożegnania ze spektaklem „Jerry Springer – The Opera”, w którym aktor gra rolę Tremonta oraz Anioła Gabriela.

Zdjęcie | Jerzy Gawroński