Dzieci i młodzież z Psiego Pola będą mogły bezpłatnie trenować grę w piłkę pod okiem Janusza Sybisa. Legenda Śląska Wrocław, znakomity strzelec i wielokrotny reprezentant Polski poprowadzi zajęcia skierowane do chłopców i dziewcząt w wieku od 7 do 18 lat.

Młodzi zawodnicy będą mogli trenować w każdy piątek od godz. 19:00 do 22:00 na boisku przy ul. Inflanckiej 13. To już drugie miejsce (poza Brochowem), gdzie wieczorami młodzież będzie mogła pograć w piłkę.

– Piłka Nocna przywędrowała do nas ze Szkocji. Tamtejsza Federacja Piłkarska prowadzi od kilkunastu lat podobny projekt pod nazwą Midnight League. Bazujemy na doświadczeniach Szkotów, ale też na własnych doświadczeniach z Brochowa, gdzie gramy od ponad dwóch lat – mówi Lech Guzowski, pomysłodawca projektu.

Sukces, jakim okazał się bliźniaczy projekt na Brochowie, przekonał urzędników do rozszerzenia inicjatywy o kolejne boisko.

Takie przedsięwzięcia są bardzo ważne, bo promują nie tylko ruch i zdrowy styl życia, ale też uczą pozytywnych, prospołecznych postaw, takich jak fair play, szacunek do przeciwnika i do ustalonych zasad, czyli tego wszystkiego, co niesie ze sobą piłka nożna – wyjaśnia Jacek Sutryk, dyrektor Departamentu Spraw Społecznych UM.

Zajęcia nie bez powodu odbywają się właśnie w piątkowe wieczory. To właśnie wtedy młodzież najbardziej potrzebuje rozrywki i możliwości aktywnego spędzenia czasu.

– Z końcem tygodnia często kończą się też zorganizowane aktywności dla dzieci i młodzieży – dodaje Lech Guzowski. – Młodzież spędza ten czas przed komputerem albo szukając wrażeń na własną rękę. My dajemy im możliwość konstruktywnego, aktywnego spędzenia czasu w gronie znajomych i pod okiem profesjonalnych instruktorów.

Jak podkreślają organizatorzy, nie sam wynik piłkarski jest jednak najważniejszy. Wraz z Urzędem Miejskim mają na uwadze jedynie to, by szukać przyszłych utalentowanych zawodników i stworzyć przyjazne miejsce do spędzania wolnego czasu dla najmłodszych.

Po pierwszym spotkaniu uczestnicy zostaną podzieleni na grupy wiekowe. Od teraz młodzież będzie mogła grać w piłkę w pełni bezpieczny i zorganizowany sposób, co ukoi nerwy zatroskanych rodziców. Rozgrywki, choć stworzone na okres wakacyjny, będą kontynuowane również po rozpoczęciu nowego roku szkolnego.

W zajęciach może wziąć udział każda zainteresowana osoba w wieku od 7 do 18 lat. Wszelkie informacje można uzyskać u koordynatora projektu pod adresem pilka.nocna@gmail.com lub numerem telefonu 733 32 12 42. Aby zagrać nie trzeba się zapisywać. Treningi są bezpłatne.

 


Autor: Wojciech Kosek
Zdjęcia: materiały prasowe