Ambasada Japonii zaprasza do Impartu na Dzień Kultury Japońskiej. Będzie o ceremonii picia herbaty, o przyrodzie w życiu Japończyków, a na zakończenie recital fortepianowy Tempei Nakamura.

fot. wroclaw.pl

W programie znalazł się wykład Ambasadora Japonii Yuichi Kusumoto na temat roli przyrody w życiu Japończyków, wykład i pokaz ceremonii herbaty w wykonaniu warszawskiego oddziału Szkoły Urasenke, recital fortepianowy pianisty Tempei Nakamura. Artysta ten sam został ciężko doświadczony w trzęsieniu ziemi w rejonie Hanshin-Awaji w roku 1995 i teraz aktywnie działa na rzecz pomocy poszkodowanym w tegorocznym trzęsieniu ziemi. We Wrocławiu muzyk przedstawi między innymi specjalny utwór napisany po kataklizmie oraz kompozycję zainspirowaną jego ubiegłorocznym pobytem w Polsce. W foyer Impartu zawiśnie wystawa fotograficzna, przedstawiająca historię stosunków japońsko-polskich. Będzie też można spróbować prawdziwej japońskiej zielonej herbaty, przygotowanej przez przedstawicieli prefektury Fukuoka we Frankfurcie.

 

Program:

  • 15.00 otwarcie (Sala Kameralna)
  • 15.15-16.15 wykład ambasadora yUICHI Kusumoto PT. „Przyroda w życiu Japończyków”‚ (Sala Kameralna)
  • 16.30-19.00 wykład i pokaz ceremonii parzenia herbaty w wykonaniu Stowarzyszenia Drogi Herbaty Urasenke Sunshinkai (Sala Kameralna)
  • 15.00-21.00 wystawa „Historia stosunków japońsko-polskich” (Foyer)
  • 19.00-21.00 koncert fortepianowy Tempeia Nakamura (Sala Koncertowa)

 

wstęp wolny!

niedziela, 10 lipca godz. 15.00 – 21.00
Centrum Sztuki Impart
ul. Mazowiecka 17, Wrocław

 

(wroclaw.pl)