Uroczyste zakończenie sezonu komiksowo-ilustracyjnego we Wrocławiu. Artyści: ilustratorzy, komiksiarze będą sprzedawać swoje oryginalne prace, printy, plansze i gadżety ze swoimi ilustracjami – idealne na prezent świąteczny. Spotkanie w niedzielę – 11 grudnia w godz. 12-17 w Barbarze przy Świdnickiej.

– Pomysł zrodził się jak to zwykle bywa z potrzeby. Jestem wielbicielką ilustracji w każdej formie i często marzę, żeby nabyć któryś w fantastycznych rysunków tego czy innego artysty. Takich możliwości za bardzo nie ma, a już kupienie od samego artysty i możliwość jakiejś konfrontacji z nim, zdobycie autografu jest całkowitą rzadkością – tłumaczy Agnieszka Jamroszczak, organizatorka tego niecodziennego spotkania. – Mało jest możliwości spotkań z ilustratorami i ten jarmark ma być też taką formą wyciągnięcia ich zza swoich biurek i zderzenia z żywym odbiorcą. Poza tym zawsze uważałam, że każdy artysta powinien tworzyć swoje portfolio tak jak tworzy się markę czyli sprzedawać oryginały ale i printy czy gadżety ze swoimi pracami by dotrzeć do zwykłego odbiorcy- w sensie nie koniecznie tego, który sam go znajdzie. Chcielibyśmy stworzyć artystyczną przestrzeń, w której pojawi się wielu zapaleńców rysowania, którzy będą nakręcać siebie nawzajem ale i odwiedzających swoją pasją – opowiada z pasją.

ARTYSCI NA JARMARKU
Milena Młynarska www.milenamlynarska.com
Kalina Agata Jarosz – Art & Photography
Ania Smolny Illustration
Anna Helena Szymborska
Grzesiek Wróblewski – illustrations
Skrobol Sebastian www.skrobol.com
Bartek Kurzok rottenmindworkshop.blogspot.com
Konrad Koko Okoński Art konradokonski.com
BioOna Marta Konieczny www.martakonieczny.art.pl
Justyna Patecka-Lasek www.behance.net/justynapatecka
Bogna Rumianowska ART
Beata Ari Smugaj Lisie Sprawy
Anna Kłosowska Odmęty Absurdu
Marta Frej
Igor Wolski igorwolski.com
Olga Budzan cargocollective.com/olgabudzan
Sylwia Wilk www.instagram.com/sylwia_wilk
Dominika Kozłowska Momo.
Katarzyna Roman https://www.behance.net/katarzynaro
Ann Kozłowsky www.instagram.com/aniakozlowskaart
Justyna Karolina Gałązka Galaz Creative Design

WARSZTATY
warsztaty bezpłatne, zapisy na jarmarkilustracji@gmail.com
„Tworzenia niezwykłych kartek świątecznych w technice akwaforty”.

Za podłoże do projektu posłużą metalowe płyty a rysować będziemy nie ołówkami, a metalową igłą. Następnie nasz projekt wytrawiony zostanie w kwasie, a na koniec odbity na prasie drukarskiej. Wszyscy zainteresowani tym, jak – w czasach gdy nie było drukarek i programów graficznych – tworzono ilustracje, będą mieli okazję wypróbowania swoich sił przy ręcznym tworzeniu unikatowych świątecznych kartek. Warsztaty prowadzą Justyna Patecka i Bogna Rumianowska.

RYSOWANIE
Zapraszamy chętnych do rysowania ze swoimi szkicownikami wszak wiadomo, że rysowanie z natury to najlepsze ćwiczenie dla rysownika:) bedą pozować nam modelki:
godziny 13-15: pozuje Kasia
godziny 15-17: pozuje Natalia

Rysujemy, rysujemy i jeszcze raz rysujemy (pomiędzy rysowaniem sprzedajemy).
A przede wszystkim wpadnijcie – Niech BARBARA: infopunkt / kawiarnia / kultura w ten dzień zamieni się w artystyczną przestrzeń zapaleńców rysowania.

Projekt jest sfinansowany z Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego. Organizatorzy: Europejska Stolica Kultury 2016, Komiksofon, FundAacja Alias.