Czwartkowy finał 7. sezonu Polish Cinema for Beginners odwiedzi Jaśmina Polak. Aktorka wcieliła się w jedną z głównych ról w „Hardkor Disko” Krzysztofa Skoniecznego – filmie zamknięcia tej edycji skierowanego do mieszkających we Wrocławiu obcokrajowców projektu.

Na zakończenie sezonu przygotujcie się na totalną destrukcję serwowaną przez Krzysztofa Skoniecznego w „Hardkor Disko” (2014). Tajemniczy Marcin przyjeżdża do Warszawy i nawiedza dom, w którym nastoletnia Ola mieszka z zamożnymi rodzicami. Nawiązuje dwuznaczną relację z każdym z członków rodziny i oddaje się mocnemu życiu pełnemu seksu i używek. Kim jest? Co go sprowadziło? Do czego dąży? Głośny debiut Krzysztofa Skoniecznego wyróżniają stylowe zdjęcia, świetna ścieżka dźwiękowa oraz magnetyczni Jaśmina Polak i Marcin Kowalczyk w rolach głównych. Nieoczywista konstrukcja filmu i jego brutalny, anarchistyczny wydźwięk spolaryzował publiczność, sprawiając, że „Hardkor Disko” stał się jednym z najchętniej dyskutowanych filmów 2014 roku. Jaśmina Polak – filmowa Ola – odwiedzi wrocławski pokaz filmu i opowie publiczności o kulisach pracy nad filmem.
 

Jak to jest być młodym po polsku? Siódma edycja, odbywająca się pod hasłem „POLISH YOUTH”, przemierzyła drogę od wkroczenia hipisowskiej kultury do komunistycznej Polski w „Polowaniu na muchy” Andrzeja Wajdy (1969) przez dylematy studentów lata 70. u Krzysztofa Zanussiego w „Iluminacji” (1973), po młodość współczesną: trójkąt miłosny w „Płynących wieżowcach” Tomasza Wasilewskiego (2013). Cofnęliśmy się również do czasów II wojny światowej, by w superwidowisku Jana Komasy „Miasto 44″ zobaczyć polską młodzież w ogniu wojny. Całość, jak zawsze, odbywa się w języku angielskim, aby wszyscy mieszkańcy Wrocławia – bez względu na to skąd pochodzą – mogli poznać polskie filmy, a poprzez nie polską kulturę, obyczajowość, historię.
 
Pokaz „Hardkor Disko” odbędzie się 1 grudnia o godzinie 19:00 w Kinie Nowe Horyzonty. Bilety nabyć można przed seansami w kasach kina i na stronie KinoNH.pl. Więcej informacji na temat projektu znajdą Państwo na: PolishCinema.com.pl i facebook.com/PolishCinema. Na Polish Cinema for Beginners zaprasza Wrocławska Fundacja Filmowa. Projekt jest częścią programu Europejskiej Stolicy Kultury Wrocław 2016.