Matisyahu zagra jedyny koncert w Polsce. Już 28 lutego we wrocławskiej Hali Stulecia artysta rozpocznie nim swoje europejskie  tournee.

mat. prasowy

 

Europejska trasa koncertowa ma na celu promowanie najnowszej płyty  „Spark Seeker”. Muzyka Matthew Paula Millera vel Matisyahu,  to mieszanka reggae, hip-hopu i alternatywnego rocka. Ważną rolę odgrywają w niej inspiracje judaizmem, a teksty często opowiadają o relacjach między człowiekiem i Bogiem.
Matisyahu z hebrajskiego „Mateusz”  czyli dar od Boga”, urodził się w West Chester w USA w 1979 roku, ale większość życia spędził w Nowym Jorku. Dopiero po latach wyjechał do Izraela, by później znów wrócić do Stanów. Po powrocie do Nowego Jorku, mając lat 19 lat spotkał rabbiego Lubavitch i zmienił imię i przyjął chasydzki styl życia. W 2004 roku wydał pierwszą płytę „Shake Off the Dust… Arise”. Jego trzeci krążek „Youth” pokrył się złotem i był nominowany do nagrody Grammy.  Co ciekawe, Matisyahu jeszcze do niedawna wyglądał na scenie jak ortodoksyjny Żyd – w czarnym garniturze i z pejsami. W takim wydaniu  wystąpił przed dwoma laty na Open’er Festival w Gdyni, gdzie zagrał bardzo udany koncert. Wraz z najnowszą płytą „Spark seeker” Matisyahu zmienił się fizycznie. Obciął włosy, ogolił wąsy i brodę, a 2011 roku obwieścił „Koniec chasydzkiej gwiazdy reggae”.

Koncert Matisyahu we Wrocławiu rozpocznie serię wydarzeń muzycznych związanych z obchodami setnej rocznicy powstania wrocławskiej Hali Stulecia.

Matisyahu we Wrocławiu [bilety]

Bilety na koncert będą dostępne od 5 listopada w Centrum Poznawczym w Hali Stulecia, Wrocławskim Centrum Kongresowym oraz na stronach e.bilet, TicketPRO i Biletin.

 

 

 

 

 

 

 

Na  sektor D1 oraz B1 wejdziemy za 75 złotych, na A1 za 80 złotych natomiast bilet na płytę główną kosztować nas będzie 85 złotych.

(SMi)