44. Mistrzostwa Polski Dziennikarzy w Koszykówce odbędą się w tym roku w dniach 29-31 marca w Szczyrku. W drużynie Wrocław I znalazło się aż czterech dziennikarzy DzielniceWroclawia.pl.

W ubiegłym roku było nas 8 grających i było 8. miejsca. Teraz jest 18 i mamy nadzieję, że nie oznacza to 18. miejsca. Liczymy na lepszą lokatę niż przed rokiem!
Paweł Łyga to nasz redakcyjny specjalista od trójek

W tym roku nasza drużyna połączyła się z ekipą „Dolnego Śląską”. – Nareszcie – podsumowali organizatorzy. Lata lecą i coraz częściej w trakcie morderczego turnieju łapią nas kontuzje. Tym razem jesteśmy na to przygotowani. W składzie mamy aż 18 zawodników. Chcemy poprawić lokatę z ubiegłego roku. W Brennej, gdzie odbywały się zawody zajęliśmy 8. miejsce. Po raz pierwszy w historii wyprzedziła nas drużyna Wrocław II, która zakończyła mistrzostwa na 6. miejscu.

W mistrzostwach, które rozpoczną się dokładnie za tydzień nasz serwis będą reprezentowali: Patryk Siek, Daniel E. Groszewski, Paweł Łyga i ja, czyli Marcin Furmański.

Oprócz naszej ekipy w składzie Wrocław I znajdują się: Krzysztof Jaworski, Dariusz Szarmach, Adam i Paweł Furykowie, Przemysław Pozowski, Krzysztof Janoś, Piotr Kolisko, Maciej Nowaczyk, Radosław Szpiak, Dominik Szewczyk,  Lech Spychała, Przemysław Jaskułowski, Mirosław Szczygieł, Marcin Podolski.

Wyjazd drużyny Wrocław I wsparli m. in. Kaufland, TUnŻ Warta S.A., Carlsberg, Farmutil i Michael Huber Polska.

Dzisiaj o godz. 19 mamy ostatni trening przed wyjazdem. Wtedy okaże się, czy wszyscy są zdrowi. Do tej pory jedynym uskarżającym się na uraz był Przemek Pozowski, który uszkodził dłoń. – Liczę, że na wyjazd będą już do grania – mówi „Pozo”, dziennikarz wroclove2012.com. Oby.

Znaleźliśmy też filmik nakręcony na treningu przed dwoma laty >>>

 

Niepokojące wieści dochodzą nas natomiast z obozu Wrocław II. – Posypał nam się skład. Jedzie nas tylko siedmiu – informuje Kacper Łukaszewski, dziennikarz Wroclaw24.tv. Wrocław II wystąpi w składzie: Damian Filipowski, Michał Hernes, Sebastian Hetman, Filip Marek, Kacper Łukaszewski, Marcin Karczewski i Adrian Jeżewski. Trenerem zespołu jest Michał Tomasiewicz. Jak udało nam się dowiedzieć z zespołem Wrocław II pożegnał się Paweł Kucharski z „Polska – Gazeta Wrocławska”, który przeniósł się do tajemniczo brzmiącej drużyny „Młode Media„. Jako kapitan tego zespołu zgłoszony został Wojciech Zeidler i to chyba nie jest zbieżność, że tak samo nazywa się były trener z WKK. „Młode Media” to dawna drużyna „Pomorze”, a przecież Zeidler w przeszłości sporo działał w Trójmieście, więc wszystko się zgadza. Z wrocławian w składzie nowego tworu znalazł się też Szczepan Radzki z „Gazety Wyborczej”. Oprócz Kucharskiego we Wrocławiu II zabraknie też Andrzeja Reszyca, Łukasza Kmity i Aleksandra Łosia, którym w tym roku obowiązki zawodowe nie pozwalają na wyjazd. Szkoda

MARCIN FURMAŃSKI

 

PODZIEL SIĘ
Poprzedni artykuł– Kosynierzy – Dragons Kraków [FOTO]
Następny artykułKosynierzy – Dragons Kraków [2][FOTO]
Żyjemy we Wrocławiu i patrzymy na świat z perspektywy naszego miasta. A Dzielnice są różne jak tylko różne mogą być. Nader często można odwiedzić nasze wrocławskie dzielnice kultury czy sportu, ze szczególnym uwzględnieniem teatru, filmu czy Śląska.