Nadchodzi 5. edycja Polish Cinema for Beginners – cyklu prezentującego klasyki polskiej kinematografii z angielskimi napisami. W czwartek, 29 października, zaproszenie Wrocławskiej Fundacji Filmowej do Wrocławia przyjedzie jeden z najbardziej znanych polskich reżyserów – Jerzy Hoffman, którego odnowiony „Potop” obejrzymy w Kinie Nowe Horyzonty.

 

Piąty sezon Polish Cinema for Beginners obfitował będzie w spotkania z twórcami najlepszych filmów z rodzimej kinematografii. Na początek widzowie zobaczą „Potop. Redivivus” – skróconą i zrekonstruowaną cyfrowo wersję ekranizacji słynnej powieści Henryka Sienkiewicza w reżyserii Jerzego Hoffmana. Film zgromadził w kinach prawie 30 milionów widzów i nominowany został do Oscara. Nic dziwnego – „Potop” łączy w sobie elementy romansu, dramatu historycznego, filmu płaszcza i szpada, do dziś pozostając jednym z najpopularniejszych polskich filmów wszech czasów. Gościem specjalnym pokazu będzie reżyser filmu, Jerzy Hoffman, który podczas spotkania z widzami opowie o kulisach tamtej produkcji oraz swoich późniejszych dziełach. Po projekcji i rozmowie zapraszamy widzów na bankiet otwarcia.

Polish Cinema for Beginners to projekt skierowany do zainteresowanych historią polskiego kina, organizowany w całości w języku angielskim. Jest to pierwszy w skali Polski program filmowy tak bezpośrednio zwracający się do publiczności niepolskojęzycznej, która często nigdy wcześniej nie miała okazji poznać polskiej kinematografii. Podczas poprzednich edycji widzowie obejrzeli m.in. „Matkę Joannę od Aniołów” Jerzego Kawalerowicza, „Człowieka z marmuru” Andrzeja Wajdy, „Rewers” Borysa Lankosza czy „W ciemności” Agnieszki Holland.

Pokaz „Potop. Redivivus” odbędzie się 29 października w Kinie Nowe Horyzonty o godzinie 19:00. Bilety nabyć można przed seansami w kasach kina i na stronie internetowej.

Projekt jest częścią programu ​​Europejskiej Stolicy Kultury Wrocław 2016.

PODZIEL SIĘ
Poprzedni artykułŚwietlicki przeczyta swoje wiersze
Następny artykułDzielnice Wrocławia 60/2015
Żyjemy we Wrocławiu i patrzymy na świat z perspektywy naszego miasta. A Dzielnice są różne jak tylko różne mogą być. Nader często można odwiedzić nasze wrocławskie dzielnice kultury czy sportu, ze szczególnym uwzględnieniem teatru, filmu czy Śląska.