Nadal można zapisywać się na Polski Kongres Energii Odnawialnej, który w czwartek, 29 sierpnia odbędzie się we Wrocławiu.

 

W trakcie konferencji wykłady i dyskusje będą się odbywały w czterech salach jednocześnie. Ilość tematów ważkich dla rozwoju OZE na Dolnym Śląsku i w Polsce jest ogromna. – Żyjemy w ciekawych, energochłonnych czasach. Codziennie życie staje się droższe, bo drożeje energia. Powodów jest kilka: awanturujący się szejkowie, kończące się zasoby surowców, ale też konieczność ochrony środowiska. Nam pozostaje płakać i płacić… albo nauczyć się energię efektywnie wykorzystywać lub produkować ją w przyjazny środowisku sposób – wyjaśnia Paweł Karpiński, pełnomocnik marszałka ds. Odnawialnych Źródeł Energii, który w każdy czwartek na łamach DzielniceWroclawia.pl publikuje felietony dotyczące właśnie OZE.

Konferencja rozpocznie się od debaty o aktualnym stanie  i perspektywach rozwoju OZE w Polsce. Poruszone zostaną tematy fotowoltaiki, biogazownii, bioenergii, biomasy, energetyki wiatrowej i wodnej. Poruszone zostaną tematy prawne dotyczące instalacji, a także informacje na temat rozwoju OZE na Dolnym Śląsku. A co najważniejsze, dowiemy się też jak wyglądają prace Ministerstwa Gospodarki nad zmianami w ustawie o OZE.

Więcej informacji na EnergiaJutra.eu

 

Autor: DEG

 

PODZIEL SIĘ
Poprzedni artykułAleksander Janik: Dogrywka
Następny artykułChiny we Wrocławiu
Żyjemy we Wrocławiu i patrzymy na świat z perspektywy naszego miasta. A Dzielnice są różne jak tylko różne mogą być. Nader często można odwiedzić nasze wrocławskie dzielnice kultury czy sportu, ze szczególnym uwzględnieniem teatru, filmu czy Śląska.