Z każdym kolejnym miesiącem Netflix coraz bardziej zaskakuje. W minionym roku amerykanie przechwalali się, że zamierzają wyprodukować aż 80 produkcji oryginalnych w 2018 roku i wszystko wskazuje na to, że są na dobrej ku temu drodze, zwłaszcza, że co chwila pojawiają się informacje o kolejnych filmach i serialach. Właśnie poznaliśmy obsadę nadchodzącego thrillera od Dana Gilroya.

Zaledwie kilka dni temu w ofercie giganta streamingowego pojawiła się „Anihilacja” z Natalie Portman, która została bardzo dobrze przyjęta. Za reżyserię i scenariusz odpowiadał Alex Garland człowiek, który stworzył znakomity obraz „Ex Machina”. Kilka dni wcześniej miał premierę równie udany „Outsider”. A to dopiero wierzchołek góry lodowej, bowiem oprócz filmów do dyspozycji widzów nieustannie dodawane są kolejne seriale oryginalne.  

Gdyby tego było mało, właśnie poznaliśmy nowe szczegóły o kolejnej, nadchodzącej, produkcji w której zobaczymy gwiazdorską obsadę. Mowa tutaj o nowym projekcie Dana Gilroya, reżysera i scenarzysty filmu „Wolny strzelec”. Obraz, przepełniony czarnym humorem i satyrą, opowiadać będzie o (zdeprawowanym) świecie sztuki, jako wzór podawany jest film „Gracz”. Tytuł produkcji nie jest jeszcze znany, wiemy za to, że na ekranie ujrzymy m.in.: Jake’a Gyllenhaala, Rene Russo oraz John Malkovich i młodą Natalia Dyer, którzy fani produkcji Netflixa mogą kojarzyć z roli Nancy w Stranger Things.

Zapowiada się naprawdę dobry film, pozostaje jedynie uzbroić się w cierpliwość i wyczekiwać nowych informacji dotyczących produkcji. Netflix zapowiedział, że premiera będzie miała miejsce jeszcze w 2018 roku. Choć mówimy tutaj raczej o końcówkę trzeciego lub czwartym kwartale.


Autor: Patryk Wolny