Kolejnym filmem, w którym zobaczymy największego superzłoczyńcę wszech czasów (według Magazyn Wizard) będzie Legion samobójców. Premiera 5 sierpnia. W Multikinie już można kupić bilety.

Joker – czyli fikcyjny złoczyńca z DC Comics stworzona przez Jerry’ego Robinsona, Billa Fingera i Boba Kane’a po raz pierwszy pojawił się w komiksie Batman vol. 1 #1 w 1940 roku. Jego pierwowzorem był Gwynplaine z filmu Człowiek, który się śmieje (1928). Joker to czołowy przeciwnik Batmana. Z wyglądu podobny do klauna, czy komika. Jest seryjnym mordercą – psychopatą.

Na ekranie pojawił się pierwszy raz w latach 60-tych. W jego rolę wcielił się Cesar Romero. Później był genialny Jack NicholsonBatmanie (1989), a w Mrocznym rycerzu (2008) Heath Ledger. We wchodzącym do kin Legionie samobójców (2016) zagra go Jared Leto.

Legion samobójców to inaczej Suicide Squad, znana również jako Task Force X – fikcyjna drużyna, zrzeszająca różne postacie występujące w komiksach wydawanych przez DC Comics. Twórcami oryginalnej drużyny byli Robert Kanigher oraz Ross Andru, którzy wprowadzili ją do uniwersum komiksów DC Comics (DC Comics Universe) w czasopiśmie The Brave and the Bold vol.1 #25 (wrzesień 1959). W skład oryginalnej drużyny wchodzili: pułkownik Rick Flag, Sr., Jess Bright, dr Hugh Evans i Karin Grace.

Film oparty jest o nową wersję Suicide Squad, która pojawiła się w komiksie Legends vol.1 #3 (styczeń 1987). Jest to drużyna antybohaterów złożona z najróżniejszych postaci, tworzących oddział skazańców (głównie złoczyńców), którzy zostali zwerbowani przez władze amerykańskie jako agenci do zadań specjalnych w zamian za złagodzenie wyroku lub możliwość wzbogacenia się. Wykonują oni wysoce ryzykowne tajne operacje (określane jako „misje samobójcze”) dla rządu USA. Ta wersja Suicide Squad autorstwa Johna Ostrandera była wzorowana na popularnym filmie wojennym z 1967 roku pod tytułem Parszywa dwunastka. Na czele Suicide Squad stoi Amanda Waller, która kieruje drużyną z jej kwatery głównej w zakładzie karnym Belle Reve w stanie Luizjana. Skład drużyny ulegał ciągłym zmianom. Jej członkami byli m.in. pułkownik Rick Flag, Jr. (dowódca polowy oddziału), Deadshot, Captain Boomerang, Plastique, Bronze Tiger, Poison Ivy, Count Vertigo, Arsenal, Killer Frost, Enchantress, a w nowych wydaniach (the New 52) członkinią stała się Harley Quinn.

(trailer rozebrany na części)

Suicide Squad poza komiksem pojawiła się w różnych adaptacjach komiksów DC Comics. Pierwszy raz w wersji aktorskiej pojawiła się w dziewiątym i dziesiątym sezonie serialu telewizyjnego Tajemnice Smallville (Smallville), gdzie jej członkami byli Rick Flagg, Deadshot, Plastique, Warp i Icicle. W drugim sezonie serialu telewizyjnego Arrow w skład Suicide Squad wchodzą Amanda Waller (Cynthia Addai-Robinson), Bronze Tiger (Michael Jai White), Sharpnel (Sean Maher), Deadshot (Michael Rowe), a także Lyla Michaels (Audrey Marie Anderson) i John Diggle (David Ramsey)[6]. Pierwszy raz na dużym ekranie drużyna ma pojawić się w oczekującym na swoja premierę filmie Legion samobójców (Suicide Squad) w reżyserii Davida Ayera (film ma być osadzony we wspólnym uniwersum filmowym DC Comics), w którym mają się pojawić następujący członkowie: Deadshot (Will Smith), Rick Flag, Jr. (Joel Kinnaman), Harley Quinn (Margot Robbie), Captain Boomerang (Jai Courtney), Enchantress (Cara Delevingne), Slipknot (Adam Beach), Katana (Karen Fukuhara), Killer Croc (Adewale Akinnuoye-Agbaje), El Diablo (Jay Hernandez), a także Amanda Waller (Viola Davis)

Legion Samobojcow_Multikino Poleca_PLAKAT

Źródło | wikipedia, youtube.com