Multikino i British Council, w ramach cyklu „Royal Shakespeare Company w Multikinie”, zapraszają na retransmisję sztuki Williama Szekspira „Juliusz Cezar”. Spektakl z Royal Shakespeare Company w reżyserii Angusa Jacksona z Andrew Woodallem w roli tytułowej będzie można zobaczyć 8 czerwca 2017 roku tylko w wybranych kinach sieci Multikino.

Gdy Juliusz Cezar, faktyczny władca Rzymu, powraca z kolejnej wojny, Brutus i jego republikańscy przyjaciele postanawiają, że ambicje dyktatora trzeba bezwzględnie ograniczyć, co oznacza tylko jedno: wielki wojownik powinien zostać zgładzony. Lecz gdy to się stanie, pełni szczytnych idei spiskowcy będą się musieli liczyć z zapędami Marka Antoniusza i Oktawiana, siostrzeńca Cezara – ci bowiem zechcą przejąć schedę po Juliuszu.

Sam Cezar nie jest główną postacią tej tragedii, bierze udział tylko w kilku scenach i ginie na początku trzeciego aktu. Głównym bohaterem jest Brutus, głównym problemem zaś – jego wewnętrzna walka pomiędzy patriotyzmem, honorem a przyjaźnią.

Krytycy są zgodni, że sztuka ta odzwierciedla obawy współczesnych Shakespeare’owi Anglików przed zbliżającą się elekcją. Królowa Elżbieta I nie wyznaczyła swojego następcy, co mogło doprowadzić do wojny domowej, podobnej do tej w Rzymie.


Czas trwania wydarzenia 172 min. (planowana przerwa 20 min. w trakcie spektaklu).

Retransmisja przedstawienia z Royal Shakespeare Company już 8 czerwca 2017 roku w w Multikinie Arkady Wrocławskie

Bilety:

38 zł – normalny
32 zł – ulgowy (Studenci z ważną legitymacją, Seniorzy)
28 zł – bilet grupowy (dla grup zorganizowanych powyżej 15 os.)
25 zł – bilet szkolny (dla grup zorganizowanych powyżej 30 uczniów)


Autor: Maciej Urbaniak