3 września na obiekcie Gimnazjum nr 18 przy ul. Kłodnickiej rozegrana została pierwsza faza turnieju finałowego Mistrzostw Dolnego Śląska w siatkówce plażowej. Organizatorem zawodów jest szkółka Kangury Wrocław, a nasz serwis objął patronat nad tym wydarzeniem.

Poziom sportowy Mistrzostw Dolnego Śląska stoi co roku na bardzo wysokim poziomie / fot. Paweł Kot

Uroczyste otwarcie turnieju odbyło się punktualnie o godzinie dziewiątej. Zaraz po tym doszło do pierwszych pojedynków. Niestety w niedzielę, czyli 04.09 o najwyższe pozycje w tych zawodach zawalczy tylko sześć par. Są to bez wątpienia najlepsze ekipy na Dolnym Śląsku, zarówno doświadczone, jak i te młode – obiecujące. W sobotę mogliśmy oglądać we Wrocławiu takich zawodników jak Tomasz Józefowicz, który reprezentował nasze miasto na tegorocznych finałach Mistrzostw Polski seniorów, czy Piotr Deszcz – znany z występów na hali. Zobaczyć można było też młodych i obiecujących, takich jak: Stanisław Szymankiewicz (Mistrz Polski Młodzików, jeden z najbardziej utalentowanych siatkarzy plażowych młodego pokolenia), Mateusz Bury znany z dynamicznej i efektownej gry oraz Błażej Pellowski, który z powodzeniem rywalizował w tegorocznych zawodach na Dolnym Śląsku, na szczeblu seniorskim. Sensacją okazała się jednak para Jakub Popielarski/Tomasz Bartnik, która w spotkaniu z faworyzowanym „teamem” Deszcz/Józefowicz poległa dopiero po emocjonującym tie-braku!

 

Doświadczona para braci Bartnik czeka już na swoich rywali w półfinale MDŚ / fot. Paweł Kot

Pierwsze, jutrzejsze mecze Mistrzostw Dolnego Śląska w siatkówce plażowej:

Tomasz Surtel/Stanisław Szymankiewicz – Mirosław Narajewski/Marek Narajewski

Tomasz Jakubowski/Łukasz Pawluk – Mateusz Bury/Błażej Pellowski

 

*w półfinałach na zwycięzców z powyższych meczy czekają już pary:

– Tomasz Józefowicz/Piotr Deszcz

– Grzegorz Bartnik/Marek Bartnik

 

 

Zapraszamy już jutro od godziny dziewiątej na boiska przy ul. Kłodnickiej oraz zachęcamy do kibicowania najlepszym siatkarzom plażowym na Dolnym Śląsku!

 

 

 

(Mateusz Dziemidowicz)