Sobota, 1 października będzie kolejnym dniem rywalizacji na drugoligowych parkietach. Siatkarze wrocławskiej Gwardii, po zwycięstwie w pierwszym, wyjazdowym meczu nad drużyną z Głuchołaz, tym razem podejmie na własnym terenie SMS Spała.

1 października siatkarze Gwardii zamierzają przedłużyć zwycięską passę / fot. DW

Po pierwszym zwycięstwie 3:2 nad zespołem beniaminka, Juvenii Głuchołazy apetyty przy ul. Krupniczej znacznie się podniosły. Podopieczni Ireneusza Kłosa pokazują, że swoista mieszanka rutyny z młodością jest w stanie walczyć w nadchodzącym sezonie, o wysokie lokaty.

Najbliższym przeciwnikiem Gwardii będzie nieprzewidywalna drużyna SMSu Spała. O sile tej drużyny stawią uczniowie tamtejszej Szkoły Mistrzostwa Sportowego, w której kształcą się reprezentanci Polski w kategorii kadetów i juniorów. Jest to zespół prowadzony przez solidnych i doświadczonych trenerów, a przygotowanie fizyczne i taktyczne zawodników stoi na bardzo wysokim poziomie. Bardzo możliwe, że 1 października we Wrocławiu pojawią się wychowankowie zespołu z ul. Krupniczej. Mowa tutaj o 18-letnim Michale Superlaku i o rok młodszym Macieju Muzaju. Ten pierwszy gra na pozycji rozgrywającego i ma fantastyczne jak na tą pozycję warunki fizyczne (205cm wzrostu). Identyczne parametry posiada Muzaj, który identyfikuje się jednak większą dynamiką i skocznością, dzięki czemu obserwujemy go na pozycji atakującego. Wszyscy sympatycy Gwardii Wrocław i Dolnośląskiej siatkówki z pewnością chcieli by zobaczyć tych graczy w akcji – czy tak się stanie, dowiemy się 1 października.

 

Czy Gwardia odniesie drugie zwycięstwo w sezonie i udanie zainauguruje rozgrywki przy ul. Krupniczej dowiemy się już w sobotę (1 października)! Gorąco zapraszamy na to spotkanie od godziny 18! Wstęp wolny.

(Mateusz Dziemidowicz)