British Council i Multikino zapraszają ponownie na spektakl „Kaci” według Martina McDonagha. Przebojową komedię twórcy filmu „Najpierw strzelaj, potem zwiedzaj” („In Bruges”) będzie można zobaczyć w ramach cyklu „Sztuka brytyjska na wielkim ekranie”. Retransmisja odbędzie się 21 lipca w Multikinie Arkady Wrocławskie.

Martin McDonagh to irlandzki dramaturg, który chętnie sięga po gatunek czarnej komedii. Zasłynął przede wszystkim dwiema trylogiami teatralnymi: Leenane oraz trylogią Arańską. Działa również jako reżyser filmowy i scenarzysta. W 2006 roku zdobył nagrodę Amerykańskiej Akademii Filmowej za krótkometrażówkę „Six Shooter”, a w 2008 roku napisał scenariusz i wyreżyserował film nominowany do Oskara (za najlepszy scenariusz) i kilku kategorii Złotych Globów – „In Bruges”.

„Kaci” to czarna komedia umieszczona przez brytyjskich krytyków na prestiżowej liście najlepszych spektakli teatralnych 2015 roku. W swoim ulubionym małym pubie w mieście Oldham na północy Anglii Harry jest lokalnym celebrytą. Ale co ma począć drugi najlepszy kat w Anglii w dniu, w którym zniesiono karę przez powieszenie? Tłum niedoświadczonych dziennikarzy oraz stałych bywalców pubu umiera z ciekawości, jaka będzie reakcja Harry’ego na tę wieść. Natomiast jego stary pomocniki Syd oraz dziwak Mooney mają zupełnie inne plany… Reżyseruje Matthew Dunster.

Czas trwania: 3 godziny (w tym planowana 1 przerwa)
Przedstawienie z polskimi napisami.
Uwaga! Przedstawienie dla widzów od 15 roku życia.
Bilety: 25-35 zł

PODZIEL SIĘ
Poprzedni artykułENEMEF: Noc Hobbita
Następny artykułPolcon ponownie zawita do Wrocławia
Żyjemy we Wrocławiu i patrzymy na świat z perspektywy naszego miasta. A Dzielnice są różne jak tylko różne mogą być. Nader często można odwiedzić nasze wrocławskie dzielnice kultury czy sportu, ze szczególnym uwzględnieniem teatru, filmu czy Śląska.