Już 24 lutego we wrocławskim klubie Madness zagości jeden z najbardziej rozpoznawalnych obecnie raperów w kraju. Koncert Kaczora za nieco ponad miesiąc – u nas wygracie wejściówki na to wydarzenie!

INFO:

24.02.2012 godz. 19.00

Klub Muzyczny Madness
ul. Hubska 6 Wrocław

zagrają: KACZOR,INW,Kuba

Bilety:
przedsprzedaż 20 zł.(K.M.Madness oraz Transfer ul. Piłsudskiego 74)
w dniu koncertu 25 zł.

W roku 1999 ukazał się nielegal pt. „Prawdziwość Dla Gry” grupy Killaz Group, której współzałożycielem był Kaczor. Nielegal został dość dobrze przyjęty co zaowocowało podpisaniem w 2001r kontraktu z wytwórnią Blend Records i wydaniem singla pt. „Zjednoczone Emiraty Poznańskie”, który poprzedza debiutancki album Killaz Group o wiele mówiącym tytule „Nokaut”. Krążek promowany jest bardzo udanym i pozytywnie odebranym teledyskiem do utworu „Jestem Szejkiem”. Po zagraniu kilkudziesięciu koncertów promujących album Kaczor udziela się gościnnie w kilku niezależnych produkcjach, aktywnie wraca na scenę w roku 2007 będąc współzałożycielem wytwórni 5 Element i wydając drugi album Killaz Group pt. „Operacja Kocia Karma”, który został promowany singlem „Manewry”, które bardzo szybko stały się wielkim hitem koncertowym. W następnej kolejności powstaje klip do utworu „Karma” z gościnnym udziałem Mioda z grupy Jamal oraz ZGR z 4P i Onilem. W tym samym roku Kaczor nagrywa zwrotkę do kawałka „Stoprocent” i bierze udział w dobrze przyjętej w kraju trasie koncertowej Stopro wraz z resztą artystów, którzy wzięli udział w nagraniu numeru. Po raz kolejny po wydaniu płyty dość szybko drogi Kaczora i Gurala rozchodzą się, ostatnim wspólnym nagraniem jest „Dla Moich Ludzi” z Mixtape’u IV DJ’a Decksa. Gracz z Numerem Pierwszym występuje gościnnie w trzech trackach na płycie Peji Styl Życia G’N.O.J.A., dwóch numerach na płycie PTP „Ulice Tego Słuchają”, nagrywa zwrotkę na album Piha „Kwiaty Zła”, współpracuje również z Paluchem oraz Słoniem jednocześnie grając solowe koncerty. W październiku 2008r Kaczor wraz z Shellerem i składem SLU bierze udział w obchodach miesiąca dziedzictwa polskiego i trasie koncertowej po Stanach Zjednoczonych i Kanadzie. Odwiedzając kolebkę hip-hopu występuje kolejno w Nowym Jorku , Chicago, Detroit i na Florydzie a trasa spotyka się z bardzo dobrym przyjęciem publiczności. Na początku roku 2009 Kaczor ogłasza odejście z ekipy PDG Kartel, W 2009 roku nagrał utwór pt. „Ten Dzień” z okazji walki Jędrzeja „Węgorza” Kubskiego w formule MMA na gali XFS2, która odbyła się 7 lutego tego samego roku w Poznaniu. W lutym 2010 roku raper uzyskał nominację w plebiscycie Podsumowanie 2009 serwisu Poznanskirap.com w kategorii: artysta roku. 1 grudnia 2010 roku nakładem Szpadyzor Records ukazała się pierwsza solowa płyta artysty pt. Przyjaźń, Duma, Godność.

„INW”(„Inni Niż Wszyscy” A.K.A. „I Nikt Więcej”) – Oficjalnie skład istnieje od roku 2010 i zrzesza dwóch wrocławskich raperów Spajtę i Nano (wcześniej w składzie był również ICE) . Ekipa jest częścią kliki „–1 KARTEL”(INW+ RYZYKANCI). Ich historia z rapem trwa prawie od 10 lat. Spajta rozpoczął swoją działalność w 3CM crew. Znany jest również z udziału w wielu bitwach freestylowych. Nano podobnie do Spajty swoją przygodę z rapem zaczął od występów na bitwach freestylowych (lokalnych jak i krajowych-WBW). Tam obaj raperzy zetknąwszy się ze sobą, utworzyli wspólną pierwszą ekipę-3CMWRS, która oprócz raperów zrzeszała, także grafficiarzy i skateboarderów. Obaj artyści mają na koncie kilka podziemnych demówek oraz wiele koncertów za sobą. Aktualnie trwają prace końcowe nad debiutanckim krążkiem INW oraz dwoma teledyskami.

„Kuba” – wrocławski raper młodego pokolenia. Swoją przygodę z hip hopem na dobre rozpoczął w 2008r. dołączając do ekipy Paradox Records. Razem zrealizowali klip do utworu „Władcy Marzeń” z DJ Liquidem, co pozwoliło im na zaprezentowanie się szerszej publiczności. Do tej pory Kuba zagrał kilkanaście koncertów na terenie Wrocławia. Na jego koncie jest również Mixtape „W Jednej Chwili”. Od 2011r. działa solowo, a prace nad jego kolejnym albumem trwają.

 

 

(Mateusz Dziemidowicz)