W dniach 12-15 lipca w Miejskiej Górce w województwie Wielkopolskim odbył się finałowy turniej baseballu w kategorii Junior Młodszy U15. Doskonałą formę zaprezentowali młodzi zawodnicy Klubu Sportowego Baseball Wrocław, którzy wywalczyli srebrne medale.

– Ciężka praca przyniosła niezwykłe efekty, staramy się zapewnić w klubie jak najlepsze warunki rozwoju dla naszych wszystkich sekcji, młodzież jest przyszłością KSB i widać że nasz program szkoleniowy  zaczyna przynosić oczekiwane sukcesy – opowiada Łukasz Tur z KSB Wrocław, jeden z trenerów drużyny.
Sam sztab szkoleniowy wrocławskiego zespołu liczył trzech trenerów, oprócz wspomnianego Łukasza Tura, również zespół prowadzili Bogumił Niegosz oraz  Jakub Garbacz, czyli kluczowi zawodnicy pierwszej seniorskiej drużyny. Rok 2013 miał być przełomowy dla wrocławskiego baseballu i rzeczywiście tak jest – seniorzy po pierwszej rundzie rozgrywek  pierwszej ligi bez porażki są liderem tabeli, niedawno wygrali międzynarodowy turniej w Pradze a teraz zdobyli  wicemistrzostwo Polski Kadetów. W klubie już z niecierpliwością czekają na finały Mistrzostw Polski Juniorów, które odbędą się 30 sierpnia – 1 września w Rybniku i Żórach.


– Młodzieży w klubie z roku na rok przybywa, już teraz  moglibyśmy wystawić zespół w każdej kategorii wiekowej. Jesteśmy otwarci na nowych zawodników, rekrutacja wciąż trwa, marzy nam się wrocławska mała liga gdzie mogłyby rywalizować ze sobą drużyny ze wszystkich dzielnic miasta –
dodaje Tur.

Nie wszyscy zawodnicy wrócili po turnieju do Wrocławia, w Miejskiej Górce zostali na zgrupowaniu Reprezentacji Polski pięciu zawodników KSB: Szymon Skarżyński, Filip Nowacki, Rafał Wałdoch, Szymon Bisaga i Paweł Woźniak. Podobnie jak w seniorach siłą kadetów i juniorów jest dobra atmosfera i zgranie zespołu, ciężko wyróżnić bohaterów turnieju, choć na słowa uznania zasługuje Rafał Wałdoch, który w Miejskiej Górce w specjalnym konkursie odbijania „Home Run Derby” (wzorem zawodowej ligi MLB podczas meczu gwiazd) zajął drugie miejsce. Wrocławianie w turnieju zanotowali trzy zwycięstwa, ulegli nieznacznie bo wyjątkowo zaciętym spotkaniu Stali Bis Kutno 12:8. Wakacje zawodników z Wrocławia przebiegają zatem wyłącznie przy baseballu, już 30 lipca kolejny turniej – tym razem towarzyski we Włoszech w mieście Salabaganza, gdzie zawodnicy KSB zmierzą się między innymi z rówieśnikami z USA z Bostonu.

Wyniki KSB z Turnieju Finałowego Mistrzostw Polski Kadetów 2013:

KSB Wrocław – Kruki Augustów 15:5

KSB Wrocław – Centaury Warszawa 30:3

KSB Wrocław – TSB Demony Miejska Górka 28:8

KSB Wrocław – MKS Stal Bis Kutno 8:12

Autor: Piotr Duszeńko