Kadeci WKS ŚLĄSK WROCŁAW rocznik 96 w Turnieju przedsezonowym rozegranym w Cieszynie w dniach 16 – 18 września 2011 w ramach II Festiwalu Koszykówki „Wszystkie Strony Basketu”  wygrali wszystkie swoje mecze, zdobywając pierwsze miejsce.

 

 

 

 

Zwycięstwo w Cieszynie nad zespołami z południowej Polski, jest tym bardziej cenne, że stanowi kontynuację serii zwycięstw rozpoczętych przed tygodniem w Szczecinie. Bilans spotkań drużyny kadetów WKS ŚLĄSK WROCŁAW rocz.96, po dwóch turniejach, to  dziesięć zwycięstw i zero porażek.

W turnieju drużyna WKS ŚLĄSK WROCŁAW zmierzyła się z następującymi zespołami: WKK WROCŁAW, MKKS RYBNIK, WISŁA KRAKÓW, REGIS WIELICZKA oraz gospodarzami turnieju – MOSiR CIESZYN.

Zespół WKS ŚLĄSK WROCŁAW w każdym z rozegranych meczów dominował na parkiecie w grze obronnej, wymuszając na przeciwnikach serię strat, z których wyprowadzał szybkie kontry zakończone punktami. Przeważał też w grze podkoszowej za sprawą trzech zawodników: Marcela Kliniewskiego, Adama Stawskiego i Marcina Skorka. Niedużo brakowało by po jednym z przechwytów w meczu z WISŁĄ KRAKÓW padł pierwszy „dunk” drużyny w grze meczowej. W indywidualnej akcji po przechwycie piłki w środku boiska Leo Jungera (wzrost 195 cm) i efektownym locie zawodnika piłka odbiła się niestety… od drugiej obręczy.

Do meczu finałowego z MOSiR-em CIESZYN zespół  przystępował z bilansem 4 zwycięstw. Najważnieszym problemem trenerów wrocławskiej drużyny Łukasza Grudniewskiego i Adama Omelana przed tym ostatnim meczem była konieczność gry jednym rozgrywajacym Oscarem Sanny. Mikołaj Górniaczyk w pierwszym meczu z WKK WROCŁAW nabawił się poważnej kontuzji.

Drugim zagrożeniem dla WKS ŚLĄSK WROCŁAW był lider zespołu gospodarzy Michał Kuboszek, który w sobotnim meczu z WKK WROCŁAW rzucił 54 pkt. (w tym 8 „trójek”). Do gry przeciwko liderowi MOSiR CIESZYN trenerzy WKS ŚLĄSK WROCŁAW desygnowali Konrada Dubiela i Adama Choromańskiego, którzy świetnie poradzili sobie z tym zadaniem.

Zwieńczeniem sukcesu drużyny było wybranie do pierwszej piątki turnieju dwóch zawodników WKS ŚLĄSK WROCŁAW: Dawida Kołkowskiego i Leo Jungera oraz przyznanie tytułu MVP Turnieju Jakubowi Niziołowi.

 

Wyniki spotkań WKS ŚLĄSK WROCŁAW ’96:

PIĄTEK 16 wrzesień 2011

WKK Wrocław – WKS Śląsk Wrocław        49:76

MKKS Rybnik   – WKS Śląsk Wrocław       62:86

 

SOBOTA 17 wrzesień 2011

TS Wisła Kraków – WKS Śląsk Wrocław    45:76

Regis Wieliczka – WKS Śląsk Wrocław       77:100

 

NIEDZIELA 18 wrzesień 2011

MOSiR Cieszyn – WKS Śląsk Wrocław       59:92

 

 

Tabela końcowa Turnieju Kadetów:

                                                  Zw./Por.   

1. WKS Śląsk Wrocław               5/0           (+138)

2. KS MOSiR Cieszyn                   3/2            (+19)

3.  WKK Wrocław                          3/2             (-3)

4. Regis Wieliczka                         3/2            (-16)

5. Wisła Kraków                            1/4

6. MKKS Rybnik                            0/5

 

Więcej o turnieju pod  linkiem: http://www.skm.polskikosz.pl/news.php?readmore=1632

(kk)