Chcesz „przenieść się” do dawnego Wrocławia? 3-5 marca w Kinie Nowe Horyzonty odbędzie się trzecia edycja Kadrów Wrocławia.

Widzowie Nowych Horyzontów po raz trzeci otrzymają szansę „przeniesienia się” do dawnego Wrocławia. – Tym razem program przeglądu skupi się na transformacji miasta z niemieckiego w polskie oraz na jego historycznych i architektonicznych obliczach – mówi Jarosław Skóra z Kadrów Wrocławia. – Nie zabraknie filmu fabularnego, którego bohaterem jest stolica Dolnego Śląska. Kadry Wrocławia to inne spojrzenie na stolicę Dolnego Śląska, która dla wielu jest ciekawa, nie tylko ze względu na zabytki i kulturę, ale również fascynującą historię. Dzięki Kadrom otrzymujemy szansę poznania Wrocławia, który istnieje tylko na archiwalnych filmach. Widzowie mogą zupełnie inaczej spojrzeć na miasto, a swoją wiedzę wzbogacić na prelekcjach wykładowców z Uniwersytetu Wrocławskiego.

Ceny biletów: normalny – 22 zł, ulgowy – 18 zł (uczniowie i studenci), dla seniora – 18 zł, grupowy – 16 zł (od 15 osób), szkolny – 12 zł (uczeń w grupie szkolnej).

W programie:

3 marca, czwartek, godz. 10.00
4 marca, piątek, godz. 18.30

Wrocław. Historyczne oblicza miasta, 55′

3 marca, czwartek, godz. 18.30

Wrocław w starym kinie: Zobaczymy się w niedzielę
reż. Stanisław Lenartowicz / Polska 1959 / 100’

4 marca, piątek, godz. 10.00
5 marca, sobota, godz. 18.30

Breslau – Wrocław. Odchodzące ślady, 70′

PODZIEL SIĘ
Poprzedni artykułOscary 2016: Statuetka trafiła wreszcie do DiCaprio
Następny artykułIronia bardzo by Polsce pomogła
Żyjemy we Wrocławiu i patrzymy na świat z perspektywy naszego miasta. A Dzielnice są różne jak tylko różne mogą być. Nader często można odwiedzić nasze wrocławskie dzielnice kultury czy sportu, ze szczególnym uwzględnieniem teatru, filmu czy Śląska.