Impart zaprasza na niezwykły spektakl dla dzieci, które mają ochotę na odrobinę magii. Dorośli, którzy tęsknią za czasami, kiedy byli mali i potrafili czarować również są mile widziani. Spektakl „Kajtuś Czarodziej” – to historia z punktu widzenia dziecięcej wyobraźni i trudzie ulepszania świata, która oparta jest na motywach powieści Janusza Korczaka. 

Kajtuś to najbardziej niespokojny chłopiec na świecie. Nie zgadza się na życie w Szarym Mieście, w którym na dobre zadomowiła się przeciętność, nuda i bylejakość. Odwraca się od rówieśników i od dorosłych.  Za to świat baśni… To jest to! Baśnie opowiadane przez ukochaną babcię otwierają jego serce na pragnienie bycia czarodziejem. Pewnego dnia Kajtuś odkrywa w sobie magiczną moc… Jak wykorzysta daną mu szansę?

Historia oparta na motywach powieści Janusza Korczaka z 1934 roku o małoletnim czarodzieju. „Kajtuś czarodziej” to opowieść o świecie dziecięcej wyobraźni i o trudzie ulepszania świata. O marzeniach oraz o tym, co się dzieje, gdy te marzenia się spełniają. Twórcy spektaklu realizują myśl Korczaka, podejmując niezwykle ważny temat praw dziecka.

Bilety w cenie 17 zł (dzieci) i 22 zł (dorośli) do nabycia online oraz w kasie biletowej w Imparcie, która czynna jest od poniedziałku do piątku w godz. 12:00-18:00 oraz na 2 godziny przed danym spektaklem. (Mazowiecka 17)

Spektakl został zrealizowany we współpracy z Akademią Teatralną im. A. Zelwerowicza w Warszawie oraz Wydziałem Sztuki Lalkarskiej w Białymstoku.


„Kajtuś Czarodziej”
Spektakl dla grupy wiekowej: 6+
Czas trwania spektaklu: 65 minut

scenariusz: Magda Żarnecka
reżyseria: Roksana Miner
scenografia: Mateusz Mirowski
muzyka: Paweł Sowa
obsada: Bożena Oleszkiewicz, Urszula Raczkowska, Paweł Kuźma, Seweryn Mrożkiewicz


Zdjęcie:W. Lomza