Powstał internetowy kalkulator, który określi czas oraz policzy w jakim tempie czytelnik może przeczytać wybraną książkę Olgi Tokarczuk. Podpowiada nie tylko, ile zajmie czytanie, ale także którą pozycję wybrać.

Działający licznik online stworzył krakowski startup. Kalkulator wylicza ile czasu zajmie przeczytanie wybranej książki Tokarczuk. Co więcej, pomaga ułożyć np. plan czytania. Użytkownik może wybrać dzień, w którym rozpocznie, tempo czytania, a także ile godzin dziennie chce na to poświęcić i od których książek zacząć.

Kalkulator jest przeznaczony dla wszystkich miłośników książek. Niezależnie od tego, czy ktoś już czytał książki Olgi Tokarczuk, czy dopiero zamierza się zapoznać się z jej twórczością. Nasz kalkulator bowiem nie tylko proponuje najlepszą kolejność przeczytania książek noblistki, ale potrafi też ułożyć plan na ferie świąteczne – można przeczytać na stronie internetowej kalkulatora.

Według licznika osoba, która czyta mało, w normalnym tempie i jest wstanie poświęcić na to godzinę dziennie w ciągu siedmiu dni zapozna się z trzema pozycjami: 1. Profesor Andrews w Warszawie. Wyspa – 80 stron, 3 dni czytania 2. Szafa – 68 stron, 2 dni czytania 3. Miasto w lustrach – 19 stron, 1 dzień czytania. Książki zostały wybrane według kategorii ocen od najlepszej.

W przypadku, w którym czytelnik poświęci na czytanie 3 godzinny dziennie przez 14 dni i wybierze pozycje od najkrótszych do najdłuższych, jest wstanie przeczytać 8 książek.

Kalkulator dostępny jest na pod linkiem.
Pomysł związany jest z sukcesem, czyli Literacką Nagrodą Nobla, którą Olga Tokarczuk otrzymała za rok 2018. Oficjalne wręczenie nagrody odbędzie się 10 grudnia.


Autor: <> Redakcja <> Zdjęcie: archiwum redakcji