23 kwietnia to Międzynarodowy Dzień Książki. Już po raz kolejny z tej okazji przejazdy dla osób czytających książki będą bezpłatne. Co ważne: w tym roku książki będzie można też wypożyczyć w tramwaju!


Zajmą się tym Kanarki Literackie, które odpowiadają za tą ruchomą bibliotekę miejską. Będzie ich jednak tylko/aż 15, co oznacza, że nie będą w stanie być w każdym tramwaju i autobusie. Za to ci, którzy ich spotkają mogę wypożyczyć książkę, albo otrzymać kod QR do e-booka z „Wolnych Lektur”.
Akcja będzie trwała w godz. 11-17.

Przypomnijmy, że Wrocław 23 kwietnia stanie się na rok Światową Stolicą Książki UNESCO. W planach miedzy innymi spotkanie z Jo Nesbo, otwarcie Muzeum Pana Tadeusza, czy 4. Europejska Noc Literatury, w roli głównej z Szekspirem (z okazji 400. rocznicy śmierci), podczas której w dziesięciu lokalizacjach fragmenty jego utworów będą czytali: Maria Pakulnis z Januszem Chabiorem, Olga Bołądź, Cezary Łukaszewicz z Anną Radwan, Magdalena Cielecka, Ewa Skibińska z Bartoszem Porczykiem, Krzysztof Stelmaszczyk, Dorota Segda, Mariusz Bonaszewski, Jan Nowicki z Dorotą Pomykałą oraz Arkadiusz Jakubik.

 

Autor | Daniel E. Groszewski