Utalentowane seniorki już od początku lipca tworzą – według własnych projektów i pracą własnych rąk – fantazyjne nakrycia głowy. A wszystko to z myślą o biciu Kapeluszowego Rekordu Guinnessa, który odbędzie się już niebawem, bo w piątek 19 września o godz. 10 na wrocławskim Rynku.

W poniedziałek 11 sierpnia we Wrocławskim Centrum Seniora odbyły się kolejne warsztaty rękodzieła. Tym razem  spotkanie poświęcone było dekorowaniu kapeluszy. Zebrane panie wiedziały w jakich kolorach chcą mieć dekoracje, ale pomysł na ich wykonanie, mianowicie kilka sposobów tworzenia kwiatów z materiału, zaprezentowała jedna z liderek grupy, pani Ewa Landsberg.  Każda z pań, po kilku próbach  i radach pani Ewy, wykonała kilka kwiatów. Panie z dumą prezentowały swoje prace i dzieliły się pomysłami, jak w prosty i niedrogi sposób można wykonać ciekawe nakrycie głowy. W spotkaniu wzięła również udział wnuczka jednej z przybyłych pań, Amelka, która z niezwykłą starannością wycinała, formowała i delikatnie opalała płatki, znakomicie służące seniorkom do wykonania kwiatów. Dzięki jej obecności spotkanie miało międzypokoleniowy charakter. Wszystkie uczestniczki warsztatów bawiły się wyśmienicie, nauczyły się od siebie nawzajem czegoś nowego i zyskały dodatkowe przyozdobienie do przygotowanych wcześniej kapeluszy. Ich dzieła będzie można podziwiać podczas Marszu Kapeluszy w dniu Inauguracji tegorocznych Dni Seniora.

Następne spotkanie, związane z artystycznymi przygotowaniami do bicia Kapeluszowego Rekordu Guinnessa, odbędzie się we wtorek 19 sierpnia, w sali 27, w godzinach 10.00-13.00. Organizatorki zapraszają wszystkich chętnych, którzy jeszcze nie mają odpowiedniego na Marsz Kapeluszy nakrycia głowy, chcą się czegoś nauczyć i samodzielnie wykonać kapelusz, wyjątkowy i specjalny, bo przecież na  bicie Kapeluszowego Rekordu Guinnessa.

Więcej informacji  i zapisy:  Ewa Landsberg, tel. 604 262 635

Autor | JR

PODZIEL SIĘ
Poprzedni artykułMichał Rodziewicz: Czas (dla) wychowanków? Oj nie…
Następny artykułBlog Day 2014: jury ze 144 blogów wybrało najlepsze
Żyjemy we Wrocławiu i patrzymy na świat z perspektywy naszego miasta. A Dzielnice są różne jak tylko różne mogą być. Nader często można odwiedzić nasze wrocławskie dzielnice kultury czy sportu, ze szczególnym uwzględnieniem teatru, filmu czy Śląska.