Imponujące dekoracje i ilości kapeluszy na bicie Kapeluszowego Rekordu Guinnessa gotowe! Wszystko to dzięki kolejnym warsztatom rękodzieła, które już po raz ostatni w czasie wakacje odbyły się we Wrocławskim Centrum Seniora.

00_kapelusze

Uczestniczki zajęć, których z tygodnia na tydzień jest coraz więcej, tym razem wykonywały oryginalne dekoracje na kapelusze. Jak opowiada pani Ewa Landsberg, jedna z organizatorek zajęć, warsztaty te:
„były ostatnimi z serii wakacyjnych spotkań seniorek z różnych organizacji senioralnych, poświęcone dekoracji kapeluszy. W trakcie zajęć uczestniczki zapoznały się z kilkoma technikami obszyć tkaniną kapeluszy słomkowych  i nadania im tym samym lżejszej formy. Inspiracją do poniedziałkowych warsztatów były kapelusze aktorki i ikony mody – Audrey Hepburn. Miejmy nadzieję, że znajdą się odważne seniorki, które będą bić Rekord Guinnessa podczas tegorocznej Inauguracji Dni Seniora w kapeluszach stylizowanych na te noszone przez A. Hepburn”.

Ewa Landsberg przedstawia również statystyki wakacyjnych zajęć rękodzieła:

„W sumie uszyłyśmy, udrapowałyśmy i udekorowałyśmy  na rzecz osób niepełnosprawnych manualnie 80 szt. kapeluszy i 150 szt. zrobionych z gazet, a wszystko to powstało podczas wakacyjnych warsztatów.”

Brawo dla pań i imponujących wyników ich artystycznej pracy!

Oryginalne dekoracje kapeluszy można podziwiać już dziś na fotografiach, a na żywo: w Dniu Inauguracji „Dni Seniora – Wrocław 2014”, kiedy to będziemy walczyć o wpis do Księgi Guinnessa, czyli:

piątek, 19 września o godzinie 10.00, Rynek

Autor | Joanna Ryłko

PODZIEL SIĘ
Poprzedni artykułAlfred Lenica w Muzeum Narodowym
Następny artykułNajmniejszy krasnoludek Wrocławia
Żyjemy we Wrocławiu i patrzymy na świat z perspektywy naszego miasta. A Dzielnice są różne jak tylko różne mogą być. Nader często można odwiedzić nasze wrocławskie dzielnice kultury czy sportu, ze szczególnym uwzględnieniem teatru, filmu czy Śląska.