Było tuż po godz. 8.35, gdy przy Parku Handlowym Magnolia doszło do zderzenie trzech tramwajów. Jadący w stronę centrum 33Plus wjechał w tył stojącego tramwaju nr 10, a ten z kolei uderzył w 20. – Wyglądało to strasznie – mówi Maciej Szetela, świadek wypadku.

To kolejny wypadek z udziałem "Plusa" w ostatnim czasie / fot. DW

– Jechałem właśnie do pracy i miałem wsiąść do tego 33Plus, ale mi uciekł. Czekałem na następny. Okazało się, że dobrze wyszło. Zabrakło prądu w trakcji i wyglądało to tak, jakby w Skodzie nie zadziałały hamulce. „Plus” z całym impetem uderzył w stojący przed nim tramwaj linii 10, a ten z kolei w 20. W „dziesiątce” zaklinował się człowiek, którego musieli wyciągać strażacy – opowiada przebieg wydarzeń Szetela.

Ze wstępnych ustaleń wynika, że obrażenia odniosło kilkanaście osób, w tym dzieci. Udało się już wyciągnąć z tramwaju zaklinowaną osobę. To kolejny wypadek Skody w ostatnich dniach.

W związku ze zderzeniem na miejscu jest pogotowie, straż pożarna i policja. W tej części miasta można spodziewać się utrudnień w ruchu.

Rano, tuż przed godz. 5 na skrzyżowaniu Hallera z Powstańców Śl. z szyn wypadł tramwaj linii nr 20. Tam na szczęście nikt nie ucierpiał.

(deg)

 

PODZIEL SIĘ
Poprzedni artykułKwestionariusz Dzielnicowego: Marcin Cupak
Następny artykułZamkną wjazd na Kozanowską
Żyjemy we Wrocławiu i patrzymy na świat z perspektywy naszego miasta. A Dzielnice są różne jak tylko różne mogą być. Nader często można odwiedzić nasze wrocławskie dzielnice kultury czy sportu, ze szczególnym uwzględnieniem teatru, filmu czy Śląska.