Katarzyna Obara-Kowalska została ogłoszona oficjalną kandydatką ogólnopolskiego ruchu Bezpartyjni na urząd prezydenta Wrocławia. Na konferencji prasowej, zorganizowanej 12 września, ogłoszono, że do radnej dołączył działacz Dolnośląskiego Ruchu Samorządowego – Karol Przywara. Jednak listy wyborcze nadal pozostają tajemnicą.

Karol Przywara, działacz Dolnośląskiego Ruchu Samorządowego, dyrektor wydziału współpracy z zagranicą dolnośląskiego Urzędu Marszałkowskiego i dotąd bliski współpracownik Jerzego Michalaka, powalczy o mandat do Rady Miejskiej Wrocławia z listy oficjalnej kandydatki Bezpartyjnych, Katarzyny Obary-Kowalskiej.

-To jest szczęśliwy dzień, dlatego że udowadniamy dziś, że odpowiedzialni samorządowcy, myślący o drużynie, o sukcesie całej grupy to jest właśnie to, co reprezentuje Bezpartyjny Wrocław. Dlatego tak serdecznie witam Karola Przywarę w naszym teamie. Jestem przekonana, że razem zdobędziemy radę miejską i skutecznie zawalczymy o prezydenturę we Wrocławiu – mówiła Katarzyna Obara-Kowalska. – Bardzo się cieszę z tego, że rosnący w siłę, ogólnopolski ruch Bezpartyjni podjął decyzję, świadczącą o tym, że czas powiedzieć dość wszelkiego rodzaju, przepychankom, domysłom i skupić się teraz tylko i wyłącznie na tym, żebyśmy przez najbliższe dwadzieścia kilka dni do półmetku i następnie do wyborów byli zwartą, silną, zmotywowaną, młodą drużyną ludzi myślących o Wrocławiu nie w sposób partykularny, ale w sposób taki, który daje nam szansę zadbać o miasto w sposób najbardziej skuteczny.

 

Przywara swoją decyzję o przyłączeniu się do drużyny radnej argumentuje tym, że podczas spotkania Bezpartyjnych zapowiedziano konsekwentne wspieranie jednego kandydata. Tym samym politycy Dolnośląskiego Ruchu Samorządowego, którzy w wyborach wystartują pod szyldem Bezpartyjnych, nie poprą już kandydatury Jerzego Michalaka na prezydenta Wrocławia. Pytanie o możliwość współpracy z Michalakiem, Obara-Kowalska pozostawia bez komentarza.

– Zdecydowałem dołączyć do drużyny Katarzyny Obary-Kowalskiej, bo prezentuje najbardziej spójną wizję miasta. Miasta budowanego oddolnie, od rad osiedli w górę, do władz miejskich. Jest w tym najbardziej wiarygodna. Obserwuję jej komunikowanie z mieszkańcami Wrocławia już od lat i te bolączki naszego miasta, o których także wiem, ona w sposób najbardziej skuteczny sygnalizuje – argumentował swoją decyzję Przywara.

Nie wiadomo, czy ktoś z Dolnośląskiego Ruchu Samorządowego pójdzie w ślady Przywary, jednak ten nie wyklucza takiej opcji.
Komitet nie chce ujawniać jak na razie z jakiego miejsca wystartuje Karol Przywara. Swoją decyzję tłumaczą chęcią postępowania zgodnie z formalnościami. Listy wyborcze Bezpartyjnych poznamy więc dopiero po opublikowaniu ich przez Państwową Komisję Wyborczą.


Autor: Ola Sopuch
Zdjęcie: Ola Sopuch