Przygotowania do kolejnego sezonu Ligi Siatkówki Kobiet w Volleyballu Wrocław wciąż trwają. Klub zdecydował się na start w rozgrywkach, a teraz kompletuje kadrę. W zespole zostały Natalia Murek, Weronika Wołodko i Anna Łozowska. Dołączyła do nich Karolina Pancewicz.

Dla młodej zawodniczki jest to szansa na debiut w najwyższych siatkarskich rozgrywkach w Polsce. Wcześniej grała na parkietach drugiej ligi oraz w młodzieżowych zespołach z Dolnego Śląska.

Karolina Pancewicz jest wychowanką MKS MOS Wrocław. Od sezonu 2014/2015 reprezentowała kluby młodzieżowe. Na swoim koncie ma wicemistrzostwo Polski kadetek, brązowy medal i wicemistrzostwo Polski juniorek. Wielokrotnie zdobywała także nagrody indywidualne.

Obserwowaliśmy rozwój Karoliny od pierwszych meczów w grupach młodzieżowych. Z każdym kolejnym rokiem Karolina coraz lepiej się rozwijała, a jej dobra postawa na boisku była niejednokrotnie nagradzana. Libero była ważnym filarem naszych walecznych drużyn i mam nadzieję, że ta cecha będzie towarzyszyć Karolinie także podczas meczów w Lidze Siatkówki Kobiet – mówi Jacek Grabowski, prezes zarządu Volleyball Wrocław.

Młoda siatkarka zadebiutuje w seniorskiej siatkówce. W Volleyball Wrocław na pozycji libero zastąpi Marię Stenzel, która od następnego sezonu grać będzie w zespole Grotu Budowlanych Łódź.

– To na pewno będzie dla mnie wyzwanie – przeskok z siatkówki młodzieżowej do seniorskiej. Jestem jednak na to gotowa i zmotywowana do osiągnięcia kolejnych sukcesów. Wiem też, że będę mieć oparcie w sztabie szkoleniowym, który współpracował już z młodymi zawodniczkami. Razem powinniśmy wiele osiągnąć – mówi Karolina Pancewicz.

Dotychczasowy skład wrocławskiego klubu to: rozgrywająca Weronika Wołodko, przyjmująca Natalia Murek i atakująca Anna Łozowska. W zespole zostają także trenerzy Marek Solarewicz i Wojciech Kurczyński.

 


Autor: Oliwia Stasiak
Zdjęcie: Volleyball Wrocław