Przyjmująca ponownie zagra we wrocławskiej drużynie. Przez dwa sezony reprezentowała inne kluby, teraz jednak powraca do Volleyball i dołącza do składu na nadchodzący sezon.

Karolina Piśla grała w drużynie z Wrocławia w sezonie 2015/2016. Wystąpiła w 12 spotkaniach, rozegrała wtedy 32 sety. Według statystyk Ligi Siatkówki Kobiet tylko 4 razy błędnie przyjęła zagrywkę. Karolina Piśla

Swoją seniorską karierę przyjmująca rozpoczęła w BKS Profi-Credit Bielsko-Biała. Z Wrocławia przeniosła się do Piły, gdzie grała w PTPSie. Potem rok spędziła w niemieckim Ladies in Black Aachen.

– Wybrałam Wrocław, ponieważ uznałam, że to najlepsze miejsce do rozwijania się i doskonalenia  moich siatkarskich umiejętności. Zespół tworzą sami pozytywni i kompetentni ludzie, z którymi miałam przyjemność już pracować. Nie mogę doczekać się naszej ponownej współpracy – mówi Karolina Piśla.

Zawodniczka ma na swoim koncie brązowy medal mistrzostw Polski z wrocławską drużyną z 2016 roku. Oprócz tego Piśla odniosła również sukcesy w młodzieżowej reprezentacji. Dwukrotnie (w 2012 i 2013 roku) zdobywała medal na Mistrzostwach Europy Wschodniej Kadetek. W 2012 roku był to brązowy krążek, zaś rok później złoto. W tym samym roku Piśla dołożyła do swojej listy jeszcze mistrzostwo Europy kadetek.

Oto, jak prezentowała się w sezonie 2016/2017 (Piśla grała wtedy z numerem 1).

– Mieliśmy okazję współpracować już z Karoliną. To siatkarka sumiennie podchodząca do swoich obowiązków. Obu stronom zależało na graniu w naszej drużynie, dlatego wierzę, że kolejny wspólny sezon przyniesie nam wiele radości – mówi Jacek Grabowski, prezes zarządu Volleyball Wrocław S.A.

Karolina Piśla
Oprócz nowej zawodniczki w kadrze są także: Natalia Murek, Weronika Wołodko, Anna Łozowska, Karolina Pancewicz, Roksana Wers, Aleksandra Gancarz, Natalia Gajewska, Magdalena Kuziak, Aleksandra Rasińska, Klaudia Felak, Magdalena Soter.

Pierwszy mecz Volleyball rozegra na wyjeździe z E.Leclerc Radomka Radom 3 listopada. Cały terminarz dostępny tutaj.


Autor: Oliwia Stasiak
Zdjęcia: Volleyball Wrocław