Impreza performatywna „kaspar” to eksperymentalne przedsięwzięcie w klubie muzycznym na czterech performerów, dwóch vj’ów, dj’a i kamerzystę. Premiera odbędzie się 26 listopada w Krakowie w „The Club” – nowe miejsce przy ulicy Krakowskiej 41 (tam gdzie siedzibę na Teatr Novy Proxima) oraz 4 grudnia we Wrocławiu w „Uff-ie”.

Artyści z kolektywu KAFE postanowili przeprowadzić rytuał imprezy – tego aktu magicznego, następcy mszy świętej w XXI wieku. Multiplikowanie działań performerów dźwiękiem i obrazem, łamanie logiki zdarzeń, ciągłe podważanie zastanej sytuacji, mieszanie kontekstów i porządków ma, przy akompaniamencie pulsującej elektroniki, prowadzić do całkowitego i dobrowolnego zanurzenia się w mikrokosmosie Kaspara Hausera – chłopca bez pojęć, czystej karty, sieroty Europy, fenomenu wykraczającego poza ramy linearnej historii.

Kolektyw Artystycznych Form Eksperymentalnych jest grupą wywodzącą się z Krakowa eksperymentującą na styku mediów. Od 2012 roku tworzy performanse, instalacje, wydarzenia. Do “Kaspara” zaangażowani zostali artyści z całej Polski. Wydarzenie wspierane jest przez Miasto Kraków, Wydział Intermediów ASP w Krakowie, Wydział Grafiki ASP w Katowicach, School Of Form w Poznaniu, Mastersound.

Przedsięwzięcie można wesprzeć na stronie polakpotrafi.pl/projekt/kaspar-impreza-performatywna

Zapraszamy na fanpade naszego kolektywu: fb.com/kafeart